Angi-Shy

Čím vším se dá zvýšit šance na rakovinu?

například kouření cigaret apod? Jaké další všední věci způsobují rakovinu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Citace z bohatě ozdrojovaného článku na Wikipedii:
Většina případů rakoviny (90–95%) jsou způsobeny genetickými mutacemi vyplývajícícmi z prostředí a životního stylu. Zbylých 5–10% je zděděná genetika. Nejvýznaměnjší faktory prostředí jsou užívání tabáku (25–30%), strava a obezita (30–35%), infekce (15–20%), radiace (do 10%), nedostatek fyzické aktivity a znečištění. Stress není rizikový faktor, pouze zhoršuje průběh.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Cancer#Cau­ses

Další odpovědi
seraphico

Šance bych tomu neříkal, spíše riziko. Nepíšete o který druh rakoviny se Vám jedná, čili otázka je příliš obecná. Ano, riziko rakoviny plic si zvýšíte například kouřením cigaret, ale rakovinu kůže už nikoliv.

quentos

Dlouhodobou přemírou stresu, toxickými vztahy, rakovinou u předků…

Ametyst

Hlavně průmyslově vyrobenými potravinami, navíc vyrobenými kdoví kde a kdoví z čeho. Evolučně nejsme syntetické potravě přizpůsobeni.

Adam2006

Nevhodne potraviny (hlavně umela sladidla a barviva), Stres, alkohol, cigarety, záření z mobilů… Apod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Adam2006: záření z mobilů (prozatím) vynechej, neexistuje vědecká studie, která by doložila správnost tohoto tvrzení.