Deli

Čím vším lze v potravinářství sladit?

Cukrem, medem …

Prosím, použijete-li běžně neužívané názvy, napište mi i co to je vlastně za druh sladidla.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Přírodní sladidla
Sirup z Agáve, Rýžový sirup, Javorový sirup, Pšeničný sirup, Jablečný sirup, Jakonový sirup
Stevie sladká, Sušená třtinová štáva (rapadura), Melasa, Sladový cukr, Ovocný cukr neboli fruktóza, Hroznový cukr neboli glukóza, Palmový cukr

Umělá sladidla:
Aspartam E 953, Sacharin,Polyoly (sorbitol, xylitol), Sukraloza

Další odpovědi
hanulka11

http://www.sla­didla.cz/infor­mace_o_sladidlech­.html

Damiana

Ještě doplním kolegyně – kukuřičný sirup, ten sladí jako ďas a používá se hlavně na výrobu marcipánu. 🙂

Lakeysha

Sladidla na bázi cukerinu (hnus), zdravější sladidla na bázi sukralózy, ještě zdravější sladidla na bázi rostliny stevie a tak dáááále

Drap

Kromě medu různých druhů cukrů, lze sladit melasou, různými rostlinými sirupy, šlo by pouřít i sladkou trávu ale nejvíce se v při průmyslové výrobě vyuřívají různé druhy umělých / syntetických / sladidel.