astroamateur

Čím víc jader v procesoru, tím větší výkon?

Našel jsem na alze takovouto sestavu AMD s 8-jaderným procesorem: http://www.al­za.cz/alza-gamebox-amd-scorpius-8150-v3-d383651.htm může mi vysvětlit proč je tato sestava oproti jiným rekordně levná? Kde spočívá háček? Překvapila mě i cena procesoru (kolem 5000kč) tedy se ptám je-li víc jader je víc i výkonu???
Doplňuji:
Případně prosím pokud možno najděte mi i vhodnou sestavu na nejnáročnější hry (např: bf3,bf4) do 30000kč na důvěryhodném e-shopu. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Orange

To rozhodně ne. Výkon procesoru ovlivňuje hrozně moc věcí.. architektura, výrobní proces, takt jader, velikost cache (L1,L2, L3) a další věci. Pak také to, jak se program či hra umí s více jádry poprat.

Další odpovědi
Jsemtady

Je to celé o tom, že AMD ještě stále nemá takovej proceso, kterej by se vyrovnal Sandy Bridge procesorům Intelu. A tak to kompenzuje počtem jader. Takže pak 8mi jádro AMD má podobnej výkon jak 4jádro intelu apod. Aby ti šly všechny hry s max detailama ti stačí běžnej komp s Intel I3 a lepším processorem, ale hlavně co nejlepší grafikou a alespoň 6GB ram. Momentálně bych volil Intelové processory. (I3, I5, I7) Seženeš takovou sestavu za cca 15tis bez systému a monitorul.

mosoj

Aby jsi využil plné možnosti takového procesoru , musíš mít program který je na tolik jader napsaný !