Avatar uživatele
bolak

Čím umývat obličej?

Když použiju mýdlovou vodu, tak mám poslední dobou poránu neskutečně zdevastovaný obličej. Červené fleky a pupínky kolem nosu a děsně napuchlé oči. Existují nějaká speciální mýdla na pleť nebo se obličej musí umývat pouze vodou?

PS: Jinde s tím problém nemám – pouze obličej.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, hanny 2, Drap, orestez před 4566 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Lékařky to znají. Prý jde o citlivost na … ph… Používat jemná mýdla pro pleť a tamty použít na praní ponožek. Kde spíš? Sny umývat mýdlem.

Zdroj: http://theta.web­node.cz/news/fil­trgen-2/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Andělé

Mám citlivou a velmi suchou pokožku.Kdybych používala mýdlo,byla bych vysušená jako zombie.
Mýdlo není vhodné používat pro žádný typ pleti,protože okamžitě silně naruší její pH a i když následně použijete mastný krém,plet se tím nezachrání.
Já říkám,že plet má pamět a veškeré špatné zacházení nám vrátí…
Dříve jsem používala jemný čistící gel od firmy Johnson,ten už ale nevyrábí,tak používám jemné čistící mléko.Opravdu mi vyhovuje,ale typ mléka nebo gelu si musíš vyzkoušet,né každému vyhovují stejné značky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Normální mýdlo silně alkalizuje a vysušuje pokožku. Pokud vám to vadí je třeba používat
nealkalizující mýdla. Je jich velký vývěr.
Třeba zde :
http://www.krasa-kosmetika.cz/vyber-podle-znacky/eucerin/ci­tliva-pokozka-tela-ph5/656777-eucerin-nealkalicke-mydlo-pro-citlivou-pokozku-ph5-100-g.html

Nejlépe je zajít do nejbližší lékárny, tam vám poradí i objednají.

BTW: Umývat se ráno mýdlem ? To ale samozřejmě Váš problém zcela neřeší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Pleť na obličeji se má umývat pouze vodou, pokud je potřeba tak dočistit pleťovou vodou a po umydí a důkladném osušení použít krém – výživný nebo hydratační, u vás možná pomůže zakoupit v lékarně nějaký krém na citlivou pleť, je jich velký výběr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Aral

Jarišova voda.K dostání v lékárnách,cca 50 Kč
za 1/2 l.Navlhčit tampon a obličej otírat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajolka

No, takto… pleť si zaslouží nejlepší péči, takže jde prostě o to používat ty nejlpší produkty :) Rozhodně mýdlo a voda nestačí :)

Avatar uživatele
Vercule

Neee, to jako rozhodně ne. A pokud se tímto snad naráží na čistění, tak to fakt ne :D To je potřeba kvalitní kosmetiku.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Já bych si na obličej nedala nic, co na to není určené a co není kvalitní. Na kvalitní péči o pleť si opravdu hodně potrpím. Používám kosmetiku iuvenio, ta mi sedne po všech stránkách :)

Nový příspěvek