Avatar uživatele
JájsemRaibek

Čím umýt ruce špinavé od šmíru – po opravě motoru?

Ruce jsem již několikrát umyl. Mýdlo, solvina, dokonce i odmašťovací prostředek na špínu z Lídlu, který dobře čistí, ale ruce moc ne.
Šmír – černý olej atd. po opravě motoru je za nehty, v záhybech, prostě všude na rukách.
Máte nějaký fígl čím to odstranit?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gecco před 2551 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Mně se vždycky nejlíp osvědčila právě ta Solvina, ředidla a průmyslová odmašťovadla nedoporučuju, mohou způsobit kožní problémy. Solvinu je ovšem třeba použít i opakovaně a v kombinaci s kartáčkem (zvláště na to černé za nehty). Nakonec použít Indulonu a budeš mít ručičky jako novorozeně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kodl67

Já používám Mio-tekutý čistící písek na nádobí(modrý)

Upravil/a: kodl67

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
johana 56

Tekutý prostředek Mio, novější varianta solviny.
Navíc nikdy doma nechybí účinný a hlavně nezávadný chirurgický roztok Betadin (kupuji u veta).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Zkus Worchesterovou omáčku, prej to vyčistí i zelenou měď znova do růžova! ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Na př. Arvu s pilinami, či samotný prací prášek. Můžeš i WD40 nanést na hadr a špínu rozpustit. Ruce poté umýt jakýmkoliv mycím prostředkem.
Konečné ošetření rukou, jakýmkoliv mastným krémem, je samozřejmostí při jakémkoliv postupu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Šmír, asfalt a tiskařská čerň jdou dolů nejlépe sádlem. Starý tiskařský trik.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Naši opraváři v STS používali směs více méně všech přípravků uvedených v předchozích doporučeních. Takže míchali Arvu, Solvex a přípravek na mytí nádobí s pískem. To dohromady, pak kartáčem a horkou vodou. Pak mazali Indulonou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marketa_Dl

Solvina to jistí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek