JájsemRaibek

Čím umýt ruce špinavé od šmíru – po opravě motoru?

Ruce jsem již několikrát umyl. Mýdlo, solvina, dokonce i odmašťovací prostředek na špínu z Lídlu, který dobře čistí, ale ruce moc ne.
Šmír – černý olej atd. po opravě motoru je za nehty, v záhybech, prostě všude na rukách.
Máte nějaký fígl čím to odstranit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Mně se vždycky nejlíp osvědčila právě ta Solvina, ředidla a průmyslová odmašťovadla nedoporučuju, mohou způsobit kožní problémy. Solvinu je ovšem třeba použít i opakovaně a v kombinaci s kartáčkem (zvláště na to černé za nehty). Nakonec použít Indulonu a budeš mít ručičky jako novorozeně.

Další odpovědi
kodl67

Já používám Mio-tekutý čistící písek na nádobí(modrý)

johana 56

Tekutý prostředek Mio, novější varianta solviny.
Navíc nikdy doma nechybí účinný a hlavně nezávadný chirurgický roztok Betadin (kupuji u veta).

zjentek

Zkus Worchesterovou omáčku, prej to vyčistí i zelenou měď znova do růžova! ;)

mosoj

Na př. Arvu s pilinami, či samotný prací prášek. Můžeš i WD40 nanést na hadr a špínu rozpustit. Ruce poté umýt jakýmkoliv mycím prostředkem.
Konečné ošetření rukou, jakýmkoliv mastným krémem, je samozřejmostí při jakémkoliv postupu.

Klaproth

Šmír, asfalt a tiskařská čerň jdou dolů nejlépe sádlem. Starý tiskařský trik.

Jiří Bohumil

Naši opraváři v STS používali směs více méně všech přípravků uvedených v předchozích doporučeních. Takže míchali Arvu, Solvex a přípravek na mytí nádobí s pískem. To dohromady, pak kartáčem a horkou vodou. Pak mazali Indulonou.

Marketa_Dl

Solvina to jistí.