cvikra

Čím to je, že se stáčí listy na bramborách?

na bramborách se objevilo táčení lístků vypadá to jak malý hlemýšť. Nevím co to je za memoc

Odpovědi
anonym

Může jít i o malé hlemýždě.
Může jít ale i o mšice, plíseň – nebo prostě jen reakci na horké počasí.
😉
Pořádně si listy (a škůdce) prohlídni, případně s několika navštiv zkušenějšího pěstitele v okolí – a nebo je nafoť a fotky sem nasdílej…

mosoj

Pořádně si listy prohlédni a určitě uvidíš mšice.

marci1

Mohlo by se jednat o virus svinutky brambor.
http://www.li­dovky.cz/bram­bory-napadla-nebezpecna-svinutka-dw7-/veda.aspx?c=A110801­_123338_ln_ve­da_ape