Kepler

Čím to, že keramický zub je 4× dražší než keramická WC mísa?

Nejlepší odpověď
xiperio

Ono to asi nebude obyčejná keramika,. No a co zub to originál, práce hafo kolem toho, Záchody valí podle jednoho mustru po tisících

Další odpovědi
Drap

platíš za miniaturu a taky je to jiná keramika, vyráběná jinou technologií.

Smack

Proto mají zubaři pěknou výplatu.

zjentek

Protože není tak snadno dostupný například v OBI nebo Hornbachu.

Počkat, chceš říct, že keramický zub vyjde v průměru na 16k českých? Protože mísa dnes vyjde V PRŮMĚRU na 4k, pokud dobře sleduji trh.

Dochy

Jako keramika se označuje prakticky všechno ze slinutých oxidů kovů a podobných materiálů. Keramický zub je rozhodně jiný materiál než keramická WC mísa. Ta se obvykle dělá z něčeho na způsob hrnčířské hlíny. Zub bude z něčeho jiného.

Samozřejmě pak jde ještě i o zpracování. Co zub to originál, pokud vím často se dělá korunka kompozitní – kov plus keramika. Ta práce stojí nejspíš víc než materiál.

orwell

Nedivím se, když jsem už před cca 10 roky (ale spíš více) zaplatil za tmavou plombu (vytvrzovanou světlem a přeleštěnou) 2 100,– kulí. Jako prémii jsem k tomu získal slušivé zčernání zubu po pár měsících od výkonu. Jíst se s tím dá, ale usmívat ne. Teď mě napadá, že bych si na něj mohl ještě dát tu keramickou korunku za pár šušňů. To víš, to se potom kupují baráčky, autíčka…
Když se podíváš na brejle, není to o moc lepší. Taková střední kvalita multifokálů převyšuje i cenu barevné televize (pokud tedy nejsi náročný) a nedivíme se. Njn, musíme si zvykat, my neschopní závistivci 🙂
Ale jsou i lukrativnější profese, kde to hází mnohem víc a nemusíš se při tom lidem dívat celej den do smradlavé díry pod nosem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

zjentek: existují modely i za tisícovku

zjentek

Jo, ale taky za 12 tisíc.

Počkat, za TISÍCOVKU? A kde??? (;

Kepler

koukni sem: https://www.zbo­zi.cz/hledej/?q=wc%20­m%C3%ADsy&raze­ni=nejlevnejsi&sgId=NjA1­Mzc4MiAxNjI2O­TU5NDM3LjgyNw%3D%3D