Kepler

Čím to podle vás je, že se až na výjimky, neustále zhoršuje kvalita výrobků?

Nejlepší odpověď
Drap

Výrobci záměrně šetří na nákladech

Šetří se všude. Vše se dělá tak, aby to dlouho nevydrželo. Kde jsou ty doby, kdy se dělali věci, které šly opravovat několikrát, při jednoduchých opravách a sloužily léta. Taky u běžných věcí neni pořádně ošetřeno zákonem, že se musí vyrábět náhradní díly a podobně. Dnes je trend, co nejlevněji vyrobit a nalákat všeho tisíce kusů. Vše se řídí jen kvantitou a ziskem. Zde nikdo na uhlíkovou stopu a na ekologii vůbec nehledí. Jsme zkrátka spotřební společnost.

Další odpovědi
Ametyst

Výrobci záměrně šetří na nákladech

Chamtivost je ten problém. Ať už je to šetření na platech zaměstnanců tím, že se propustí, a ti zbylí pracují na 150 %, nebo se výroba přestěhuje za levnou pracovní silou na východ. O surovinách nemluvě- ušlechtilé suroviny jsou nahrazovány halířovými plasty. V potravinářství už se přibližujeme chemickému průmyslu ve škále náhražek, barviv a aromat.

orwell

Výrobci záměrně šetří na nákladech

A nejen to. Životnost výrobku by neměla příliš přesahovat záruční dobu, opravování těch relativně levných produktů je nežádoucí. Je třeba vyrábět, prodávat a zvyšovat zisky! Kampak bychom přišli, kdyby lednička vydržela 25 let. Naštěstí se to dá okecat nižší energetickou náročností moderních výrobků, i když by bylo zajímavé spočítat, kolik energie a surovin sežere výroba těch třech moderních, jejichž životnost je cca třetinová až čtvrtinová, ve srovnání s těmi nemoderními výrobky a jakou uhlíkovou stopu za sebou zanechá.
Další věc je, že vyrábět se má v nejhorší možné kvalitě, jakou je spotřebitel ještě ochoten akceptovat! Toto je věta z jednoho někdejšího školení při zavádění systému řízení jakosti ve firmě, kde jsem také po jistou dobu pracoval. Tak co bys chtěl.

Kryšpín

Jiný důvod

Soused si zakoupil plechovou garáž při návštěvě prohodil neopírej se o výplň mohla by se vyboulit na dotaz síla plechu 0,5 mm

Kazatel

Jiný důvod

V dnešní konzumní době firmy, co dělaly kvalitní výrobky, pokud se nepřizpůsobily, zkrachovaly. Peníze a odbyt se totiž musí otáčet, vyrobit věc co vydrží zákazníkovi 20 let (třeba pračka) znamená pro takovou firmu na dalších 20 let neperspektivního zákazníka a kde chceš pořád nové a nové zákazníky brát.

Medulka.013

Jiný důvod

Mně nepřipadá, že by se neustále horšila kvalita výrobků. Až na ty výjimky, ale těch je opravdu výjimečně. Osobně jsem s naprostou většinou všech výrobků spokojená.

Hlada

Jiný důvod

Platy rostou rychleji než ceny. Pro udržení se na trhu je tedy nutné snížit ostatní náklady.

zjentek

Jiný důvod

Neúměrně narůstá počet kupujících bezmozků, žen a dětí?

GM

Výrobci záměrně šetří na nákladech

Porkman

Výrobci záměrně šetří na nákladech