Spartaboy

Čím to může být, že z 58 obrázků formátu JPG televize jich 5 má problém zobrazit?

Přitom notebook s tím problém nemá. Děkuji.

Odpovědi
elkon

Skoro bych se vsadil, že to je televize Sony. Jsou televize, které nepodporují všechny obrázky i když jsou ve stejném formátu. Bylo mi řečeno, že pokud nejsou fotky vyfocené foťákem Sony, tak mám smůlu. S tím mám zkušenost, která skončila vrácením televize v zákonné lhůtě. Koupil jsem jinou a ta maká jak má, po všech stránkách.

Roman71

Mohlo by to být způsobeno tím, že byl obrázek vygenerován nějakým nestandartním způsobem. Operační systém v počítači si s tím poradí, ale systém televize má dost omezené možnosti.

Něco podobného se mi stávalo u fotografií s vyšším rozlišením, kdy při dekompresi .jpeg snímku došlo k zaplnění paměti TV a ta se při pokusu o zobrazení buď vypnula nebo se vrátila do náhledu snímků.

mosoj

Mohlo by to souviset s datovou velikostí snímku. Nicméně k žádné dekompresi při zobrazování JPG snímku nedochází. Pokud je to jedenou formát JPG, tak je to JPG. Nic nestandartního nevzniká.