annas

Čím to je, že vteřinové lepidlo lepí opravdu tak rychle?

Potřebovala jsem něco slepit, ale místo předmětu jsem si slepila prsty, takže jsem je pak musela oddělit žiletkou.
Doplňuji:
Hanulko, děkuji. Nevěděla jsem, že něco takového existuje. Hned zítra si odstraňovač koupím.

Nejlepší odpověď
rynek878

PROVOZNÍ VLASTNOSTI PŘI VYTVRZOVÁNÍ
Za normálních podmínek spouští proces vytvrzení
atmosférická vlhkost. Přestože plné funkční pevnosti je
dosaženo v relativně krátkém čase, vytvrzování pokračuje
nejméně 24 hodin, než je dosaženo úplné chemické odolnosti.

link:

Zdroj: http://www.loc­tite.as/?p=pro­ductsMore&iPro­duct=83&sName=Vte­rinove-lepidlo--Loctite-401--20-g-

Další odpovědi
Michal Kole

Obsahuje látky, které jsou velmi reaktivní se vzduchem a vypařují se.
Udělejte pokus, ale raději někde venku na betonu, který není hořlavý

Polejte papírovou utěrku Technickým benzínem a stejně polejte papírovou utěrku obyčejnou vodou a zjistíte, že utěrka politá benzínem uschne dříve.

hanulka11

Annas to je dost riskantní ,že sis oddělovala prsty žiletkou .Kup si odstraňovač vteřinového lepidla a měj ho doma v záloze. Lahvička stojí kolem 100kč ,ale pak bez problémů lepidlo odstraníš.

rybíz

To nemyslíte vážně! Oddělovat prsty žiletkou? To je snad vtip, že? 🙂

elektrikář

Dobré je před lepením namazat prsty mastným krémem,Niveou, Jinak mně pomohla vždy teplá voda.Kůže se rozmočila a lepidlo šlo sloupnout.

annas

Vtip to není. Co zbývalo, když prsty nešly oddělit.