Kepler

Čím to je, že starší lidé už nemají takovou potřebu spánku?

Já jsem ještě před 2 – 3 měsíci byl chrapúň s potřebou průměrně 9 hodin denně. Najednou mi stačí tak 7 hodin. No a mám starší dědky sousedy. co nespí už ve 4 ráno. Čím to?

https://pixaba­y.com/photos/li­on-predator-sleep-dangerous-mane-3317566/

Nejlepší odpověď
mosoj

Protože jsi starý a opotřebovaný a všechno tě bolí. To se týká všech, včetně mně.
Můj 13 letý kocourek naopak většinu dne prospí. Budiž mu to přáno.

Další odpovědi
briketka10

Že jsi byl chrapůň jó? Já už jsem vyspatá za 6 hodin :)
Vydržím nespat celou noc a den a pak mi stačí jen málo..

aliendrone

Podle mne by to mohlo souviset se subjektivním plynutím času, nám pamětníkům letí jaxviň! Ani se neotočíš a další kvartál na krku, nedejbože přiblbé Vánoce. Ale je to jen má soukromá hypotéza, nejsem žádný MUDr, nýbrž MUDrC – nejúžasnější, nekrásnější, nejskvělejší atd.!! (kdyby někdo byl tak zpozdilý a nevěděl) ;) :D :D

led

Ale majú potrebu spánku, len si ju rozložia na celý deň. Nezabúdajte na poobedné zdriemnutie a zavreté oči s vypnutím mysle pred svietiacim televízorom.
To vstávanie s kikiríkaním kohúta, no jednoducho je toľko práce pred nami a život je taký krátky… akoby sme to všetko, čo v predchádzajúcom čase sme premrhali, v tak krátkom zostávajúcom čase do odpočítania stihli, ak by sme neúčelne prespali celé 8–10 hodinové smeny?
Len pozrite na obrázok rozmýšľajúceho leva (vložený vo vašej otázke), ako nespí a trápi sa s odpoveďou…

Človek je tak starý ako sa staro cíti.

Tw!st

Netuším, jsem dvacátník a mám úplně stejný problém. Dříve jsem potřeboval chrápat 8–9 hodin, teď mi stačí 5–7 a nepoznám rozdíl.

marci1

Starší lidé se probouzejí velice brzy. Autoři práce zveřejněné v odborném časopise se domnívají, že je to proto, že se našim prapředkům žijícím v divočině velice hodilo, aby ve skupině vždy někdo bděl – zejména kvůli predátorům, kteří tlupu nebo kmen ohrožovali.
Ve spánku je člověk nejvíce zranitelný a současně v době, kdy spí (tedy v noci), nejčastěji útočí predátoři, kteří pro něj představují největší nebezpečí. A v této době by vždy někdo měl bdít.
Starší lidé tedy mohou díky kratšímu spánku bdít v době, kdy je zbytek populace ještě ve spánku. Pro kmen je tedy nesmírně důležité, aby v něm byli zastoupeni příslušníci všech věkových kategorií. 🙂

https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2180398-proc-maji-stari-lide-horsi-spanek-nasim-predkum-zachranovalo-zivoty-tvrdi-nova-teorie

dubraro

Prostě stářím.
Nicméně délka spánku souvisí také s ročním obdobím – délkou dne a noci.

da ny

Ako dítě si pamatuji u prarodičů a pratet polední a odpolední šlofíky.
I rodiče si vícekrát přes den zdřímli. Spali více, než když byli v aktivním věku.
Někteří chodívali spát se slípkami a ráno byli brzy na nohou.
Mně stačí 5 – 6 hodin. někdy méně. jindy prospím půl dne a v noci spím jako mimčo.

Kryšpín

Poněvadž jste pravděpodobně budoval socialismus část kapitalismu a nýní využíváte velkého důchodu / průměr 13500 Kč / a nepřeberných možností koupě kvalitního zboží a potravin.

led

MUDrC aliendrone,
pravdu díš, binární šrote z hvězd

aliendrone

No TOTO? Souhlas (nevynucený!!!) jen tak? :o
V tom bude určitě nějaké OBROVSKÉ chlívstvo/skrytá zrada – až se mi znatelně rychleji rozeběhla kyselinová pumpa! S okamžitou platností aktivuji zálohy a mobilizuji veškeré dostupné rezervní zdroje!!

Kdepak, nejsem jako Jeníček a na perník (žádný) mne nikdo nenachytá! ;) :D :D