Klára K.

čím to je, že si lidé spojují pětku s mrkví?

Ona je totiž taková hra, kdy svému kamarádovi řeknete, že umíte číst myšlenky, a potom na papírek napíšete mrkev (tak aby to kamarád neviděl) a řeknete mu, aby říkal posloupně čísla, ve kterých jsou jenom pětky, takže: 5, 55, 555, 5555,… atd. A potom mu do toho vykřiknete „rychle, řekni nějakou zeleninu!!!“ a 99% lidí řekne mrkev. Potom kamarádovi ukážete papírek, na kterém je to napsané. Čím to tedy je, že většina lidí řekne mrkev? Už jsem to zkoušela na plno lidech, a pokaždé odpověděli mrkev!!!

Nejlepší odpověď
Konan-Pain

Spíš než aby si spojovali pětku s mrkví, si spojují zeleninu s mrkví – zkrátka je to nejznámější zelenina. – Můj názor ;)

Další odpovědi
autacek

Je to trochu i o tom, že lidský mozek se zabývá v dlouhé řadě samými měkkými slabikami a to „R“ ve slově mrkev je logickým ventilem daný stav podvědomě vyvážit. Krom toho, mrkev je jedna z nejznámějších, nejobyčejnějších zelenin u nás, tak že pravděpodobnost že se umístí na prvních stupních je sama o sobě dost vysoká.

marci1

Souhlasím s Konan-Pain (nejznámější zelenina ) a myslím si, že třeba u ovoce by většina lidí řekla „jablko“.