annas

Čím to je, že psí nebo kočičí blechy dovedou tak rychle skákat a měnit svého hostitele? Nebo se skrývat?

Pomáhají proti blechám obojky?

Nejlepší odpověď
vagra

Skokanské schopnosti blech jsou ohromující, nahrazují těmto cizopasníkům křídla, která během života na účet jiných živočichů pozbyly. Blechy jsou totiž bezkřídlé druhotně, jejich předkové křídla měli.
Má mohutné vějíře svalů v zadní části hrudi, v kyčlích, příkyčlí i ve stehnech, ale také v holeních a článcích chodidla a ty pracují jako natahovače i přitahovače. Každá skupina svalů, působících určitým směrem, má jinou skupinu, která působí právě opačně.
Blecha prostě prudce napřímí druhý a třetí pár noh a to zcela stačí k tomu, aby se její lehké tělo vymrštilo do velké výšky a nemalé vzdálenosti a uniklo tak bezprostřednímu nebezpečí nebo naopak si nalézlo novou oběť.
K těm obojkům-můj pes obojek proti parazitům nosil a řekl bych,že mu proti moc nepomohl.
To je moje zkušenost.

Zdroj: zkráceno z-http://oko.yin­.cz/39/jak-skace-blecha/