ladaI

Čím to je, že otevírání i zavírání stránek Wordu trvá více než jednu minutu?

Mám instalován Microsoft Office 2007 a Windows 10. Dříve to fungovalo okamžitě, přitom Excel jde normálně.

Odpovědi
Edison

Kolik je paměti před spuštěním? Kolik při staru? Kolik procesorových prostředků? Jak vypadá práce HDD? To všechno… a kdo ví, co ještě… má vliv ne jen na start…

elkon

Může to být způsobeno i aktualizacemi. Nebo pročistit počítač, udělat defragmentaci. Případně vyčistit vyrovnávací paměť. Možností je více.

anonym

Tak to zkuste experimentálně v jiném editoru zda otevření stejného dokumentu v něm bude trvat stejně dlouho (například LibreOffice Writer ke stažení zde https://cs.li­breoffice.org/ )

Pokud to v LibreOffice bude trvat stejně dlouho, pak je na vině formát toho konkrétního dokumentu, například příliš velké rozlišení použitých rastrů do něj vložených, nebo prostě jen obecně nedostatečný výkon toho PC. Pokud se to v LibreOffice ale otevře bez problému a rychle je příčina ve Wordu samotném.

anonym

no degfragmentace nepomůže docela URČITE, tím jsem si 100% jistý.

anonym

Ja to naprosto zbytečný úkon, který dnešní file systémy řeší za pochodu a není nutné vyvolávat jej manuálně, v případě SSD disků defragmentace nemá absolutně žádný smysl protože sekvenční čtení je u nich stejně rychlé jako náhodné a naopak defragmentací jen výrazně snižujete životnost SSD.