ReHu

Čím to je, že převod Kč z BÚ na jiný BÚ trvá 2–3 dny.

Před časem proběhla v médiích zpráva o tom, že tyto převedy již nebudou probíhat přes ČNB, tudíž by se měla zkrátit cesta a Kč by měly být na BÚ již druhý pracovní den, ne až 3. jak to bylo a je.
Myslíte, že Kč zdržuje posílající banka nebo ta přijímající než připíší částku na účet?
Doplňuji:
To mi je jasný, že je částka uhrazena až připsáním na ůčet, na to se člověče neptám.
Ale, proč se rozvířila zpráva, ze převody budou rychlejší, vynecháním ČNB a není to tak. Převod trvá stejně dlouho, jako před tím.

Odpovědi
člověk

každá banka žije z peněz klientů,a víte vy kolikrát to ještě za ty tři dny otočí,než něco vyplatí
proto se zavedlo,že zaplacený učet je zaplacen teprve připsáním na učet

GangstaHelper

Limit od 1.1.2010 je 1 pracovní den (24h), dle nějakého nově upraveného zákona. Zatím mi to všichni potvrdili, že je to dokonce s rezervou splňováno. Banky zase získaly bonus v tom, že o víkendu mají nárok si tyto peníze nechat (víkend se tedy nepočítá jako prac. den).

Takto to funguje při převodu pomocí internet bankingu.

vecernice

Zatím s tím nemám dobré zkušenosti.Doufala jsem,že to tak bude,ale banky si zřejmě s našema penězma dělají vesele dál co chtějí.Nechápu když odvezu peníze přímo do banky ,která je stejná s příjemcem.Paní za přepážkou mě ujistí,že to budou mít na účtu za tři hodiny a ono ejhle-za tři dny.

standa

Zmiňovaná problematika je upravena novelou zákona o platebním styku, která vstoupila v platnost 1.11.2009.

Vynechám výjimky a řeknu svoji praxi:

  • pokud odešlu přes internetové bankovnictví peníze ze své ČSOB do své Raiffeisen, tak je tam mám druhý den (ve 100% případů)
  • obdobné jsem měl možnost si ověřit i pro převody do KB, ČS a ještě několika dalších bank (u svých kolegů) a vždy to druhý PRACOVNÍ den bylo na účtě

Tak nevím, kde je problém 🙂

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/bankovnic­tvi-investovani/doba-prevodu-mezi-bankami/1000464/3­9565/

ReHu

Právě, že se mi to tak nejeví. Kontrolovala jsem osobní účet, kam jsem posílala Kč z firemního účtu a Kč nějak ne a ne dorazit. Tak nevím, jestli vířit vodu a pokud ano, tak jestli na straně odchozí nebo příchozí banky.

GangstaHelper

Nemůžete hodnotit podle jednoho převodu…

Já posílal z účtu u CS na úřty u GE a u KB a pokaždé to došlo rychle (asi 7 převodů) … a pak jsem se dozvěděl o tom novém zákoně od známého, který tvrdí, že 95% transakcí mu došlo takto rychle …