Cvrčák

Čím to je, že Praha zatím odolává západoevropskému trendu růstu podpory levice, která chce měnit společenský řád?

I letos v Praze vyhrála spíše konzervativní, (středo)pravicová koalice SPOLU, která je kritická vůči progresivním, levicovým myšlenkám. (někdy méně, někdy více, ale za progresivní levici ji asi nelze považovat). Naproti tomu ovšem v mnoha blízkých evropských metropolích se dostává k moci progresivní levice, která mění zažité pořádky a dává o sobě dost vědět. Jen pro představu:

Vídeň: vedení pod sociálními demokraty (klasická levice)
Graz: nedávná výhra komunistů (radikální levice)
Berlín: výhra sociálních demokratů (klasická levice) a vláda s komunisty (radikální levice / LINKE) a zelenými (moderní levice) – nedávné bezprecedentní zásahy do soukromých práv v podobě vyvlastňování bytů
Hamburk: výhra sociálních demokratů (klasická levice), vzestup moderní levice, propad konzervativců
Londýn: výhra sociálních liberálů (Labour Party) a vzestup moderní levice
Paříž: socialistické vedení od roku 2014 (klasická až progresivní levice)
Brusel: socialistické vedení (klasická levice) od roku 2001, vzestup moderní levice
Amsterdam: vedení pod moderní (progresivní) levicí (Zelení)

Proč Praha odolává těmto trendům?

Nejlepší odpověď
ten který je

Ani bych neřekl že odolává,stačí se podívat na toho šílence za Piráty na postu primátora a jeho politika řízení hl.města.

Další odpovědi
Ametyst

To je matení pojmů. Volby přece vyhrála “bruselská pětka”. A bruselské nápady jsou extrémně levicové. U nás je venkov (= zbytek republiky) konzervativní, zato hlavní město progresivně levicové. Např. Top09 je ve zbytku republiky velmi nepopulární a v minulých volbách je volila pouze Praha a zahraniční ambasády. Těžko hodnotit slepenec Spolu: jeden čehý, druhý hot? Co má např. společného katolík z Jižní Moravy s pražským progresivním voličem Topky?

aliendrone

Asi ti uniklo KDO sedí na Magistrátu a je primátorem. Možná špatně vidíš všude se válející elektokoloběžky a jiné „moderní dopravní trendy“. Možná…, eh, škoda mluvit.

VŽDYCKY platilo, že do Prahy se stahuje všechna pakáž z celé republiky, Nebo ti „transparentní Hříbeček“ (to bylo Pirátských keců o transparentnos­ti!) ti nepřijde dost „progresivní“? :(

A vůbec, ohánět se levicí a či pravidí v dnešní době, co takhle vytánout optimáty a populáry? Nebo kališníky a papežence? ;) :D :D

Cvrčák

Ametyst: Taky názor.

Ametyst

Cvrčák: Jistě. Zatím ještě máme právo mýlit se. Až zavládne jeden jediný názor a vše ostatní bude dezinformace a fake news, můžeme naši civilizaci zabalit.

Cvrčák

Souhlas, respektuji a vítám každý názor, taky ne všechno, co se dnes označuje jako „pokrokové“ se mi líbí.

Ametyst

Cvrčák: Díky, to oceňuju.

Cvrčák

ten který je: Obecně podpora Pirátů spíše klesá, i v Praze řekl bych. Navíc ve volbách Piráti nevyhráli, ale ODS, která šla do opozice.