Avatar uživatele
Cvrčák

Čím to je, že Praha zatím odolává západoevropskému trendu růstu podpory levice, která chce měnit společenský řád?

I letos v Praze vyhrála spíše konzervativní, (středo)pravicová koalice SPOLU, která je kritická vůči progresivním, levicovým myšlenkám. (někdy méně, někdy více, ale za progresivní levici ji asi nelze považovat). Naproti tomu ovšem v mnoha blízkých evropských metropolích se dostává k moci progresivní levice, která mění zažité pořádky a dává o sobě dost vědět. Jen pro představu:

Vídeň: vedení pod sociálními demokraty (klasická levice)
Graz: nedávná výhra komunistů (radikální levice)
Berlín: výhra sociálních demokratů (klasická levice) a vláda s komunisty (radikální levice / LINKE) a zelenými (moderní levice) - nedávné bezprecedentní zásahy do soukromých práv v podobě vyvlastňování bytů
Hamburk: výhra sociálních demokratů (klasická levice), vzestup moderní levice, propad konzervativců
Londýn: výhra sociálních liberálů (Labour Party) a vzestup moderní levice
Paříž: socialistické vedení od roku 2014 (klasická až progresivní levice)
Brusel: socialistické vedení (klasická levice) od roku 2001, vzestup moderní levice
Amsterdam: vedení pod moderní (progresivní) levicí (Zelení)

Proč Praha odolává těmto trendům?

Zajímavá 0 před 343 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Ani bych neřekl že odolává,stačí se podívat na toho šílence za Piráty na postu primátora a jeho politika řízení hl.města.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

To je matení pojmů. Volby přece vyhrála “bruselská pětka”. A bruselské nápady jsou extrémně levicové. U nás je venkov (= zbytek republiky) konzervativní, zato hlavní město progresivně levicové. Např. Top09 je ve zbytku republiky velmi nepopulární a v minulých volbách je volila pouze Praha a zahraniční ambasády. Těžko hodnotit slepenec Spolu: jeden čehý, druhý hot? Co má např. společného katolík z Jižní Moravy s pražským progresivním voličem Topky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Asi ti uniklo KDO sedí na Magistrátu a je primátorem. Možná špatně vidíš všude se válející elektokoloběžky a jiné "moderní dopravní trendy". Možná..., eh, škoda mluvit.

VŽDYCKY platilo, že do Prahy se stahuje všechna pakáž z celé republiky, Nebo ti "transparentní Hříbeček" (to bylo Pirátských keců o transparentnosti!) ti nepřijde dost "progresivní"? :(

A vůbec, ohánět se levicí a či pravidí v dnešní době, co takhle vytánout optimáty a populáry? Nebo kališníky a papežence? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cvrčák

Ametyst: Taky názor.

Avatar uživatele
Ametyst

Cvrčák: Jistě. Zatím ještě máme právo mýlit se. Až zavládne jeden jediný názor a vše ostatní bude dezinformace a fake news, můžeme naši civilizaci zabalit.

Avatar uživatele
Cvrčák

Souhlas, respektuji a vítám každý názor, taky ne všechno, co se dnes označuje jako "pokrokové" se mi líbí.

Avatar uživatele
Ametyst

Cvrčák: Díky, to oceňuju.

Avatar uživatele
Cvrčák

ten který je: Obecně podpora Pirátů spíše klesá, i v Praze řekl bych. Navíc ve volbách Piráti nevyhráli, ale ODS, která šla do opozice.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava