klumprt

Čím to je, že někteří voliči tak těžce snáší výsledky demokratických vo­leb?

Pouliční nepokoje, výhružky (či spíše sliby) emigrací, rozhořčené a zoufalé statusy na Twitteru a Facebooku…
Známe to od nás, kde ta posedlost Zemanem u některých jedinců od jeho zvolení dodnes nepolevila a nyní to vidíme v USA a projevilo se to i při Brexitu.
V maďarském referendu o migračních kvótách dokonce vedli kampaň za to, aby se ho lidé nezúčastnili a způsobili tak jeho neplatnost, což je naprosto neslýchané, když účast ve volbách je jedním z nosných pilířů demokracie.
Je to divné hlavě v tom, že proti demokratickému procesu takhle bojují hlavně ti, co jsou rádi považováni za ty „hodnější“, co chtějí pomáhat uprchlíkům, gayům, černochům a vůbec těm slabším. Že by své svaté poslání nadřazovali demokracii? Evidentně stoupá napětí ve společnosti, ale nejsem si jistý, jestli zdrojem toho napětí je ta zemanotrumpovská část společnosti. Agresivnější a nesmiřitelnější mi připadá právě ta druhá, prohrávající strana.

Nejlepší odpověď
ten který je

Tak demokracií se v dnešním světě ohání kdejaký lump.Rovněž tak lidskými právy se ohánějí lidé,kteří berou lidská práva pouze jako záminku k porušování lidských práv druhých.Stačí se podívat na některé naše spoluobčany,kteří nechtějí pracovat ale jen brát,jak se ohánějí lidskými právy.To umí velice dobře.Také stupňující se požadavky muslimské komunity v západních zemích,co využívá často slova o demokracii a lidských právech.Ono to slovo demokracie používají i některé země které nemají s demokracií nic společného,jako třeba Severní Korea nebo africké Kongo.Vzpomeňme jaká zvěrstva probíhala za Velké francouzské revoluce a jaká vzletná hesla se nesla ulicemi Paříže.

Další odpovědi
ivzez

Mám z toho stejný pocit jako Vy → že proti demokracii vystupují ti „hodnější“,
že v poslední době dělají špatné/zlé věci hlavně ti, kdo se doposud jevili slušní, …

Důvod nevím a spekulovat si v tomto ohledu netroufnu.

xxx3

ono ale zdaleka není zřejmé, co by se dělo, kdyby to Trump nevyhrál – tím myslím otázku, co by dělali jeho fanoušci. Já myslím, že v každé široké skupině lidí se najde taková ta radikálnější část, proti Trumpovi volilo cca 60 milionů lidí, takže bych to moc nezobecňoval, protože se všichni nepokojů zdaleka núčastní. Navíc to bylo tentokrát opravdu velmi vyhrocené. Protesty jsou v každém případě legální, něco jiného je pak rabování a ničení okolí, to se ale vždy týká jen minimálního procenta protestujících, ale jde to nejvíc vidět.

Kepler

Myslím si, že ty protesty jsou způsoby hlavně šokem, že ty volby vyhrál právě Trump, oproti očekávání většiny světa. Naprostý politický diletant. Volby sice byly demokratické, ale zvítězil populismus. Jsem opravdu zvědav, kolik toho ze svého programu splní, podle mně nemá šanci. Byly to trapné volby. V USA vlastně nic moc demokracie nefunguje, když nakonec voliči musí volit jenom mezi demokraty a republikány, ostatní strany nemají šanci a tak je to v USA už mnoho let. Podle mně by měl být prezidentem vždy člověk charakterní, charizmatický, poctivý a na úrovni. Nic z toho Trump není. A Zeman taky ne.

hapiky

I demokracie někdy znamená prohru. Není totiž dokonalá. Říká se že když je něčeho moc, tak je toho příliš. Nebo třeba změna je život.

Šidlo

1. áno, niektorí ,,slniečkári" ktorí sa tvária, že sú dobrí, sú ako malé decká – keď nejdú veci podľa ich želaní, spustia cirkus

na druhej strane – voliť populistov nie je detinské?

2. kto má skutočný dôvod byť vehementne až agresívne proti populistom? predsa menšiny, lebo nechcú skončiť v koncentrákoch/u­ránových baniach ako minule, že? to nikomu nenapadlo, len tým pokryteckým slniečkárom? ts.......

Kryšpín

Před lety sloužil vlasti v parlamentu pán, který nosil šálu i v červenci a ten měl názor, přece nám nebude poroučet lůza z ulice.