Čím to asi bude, že lidi nejsou a nebudou? Firmy potřebují na půl miliónu zaměstnanců.

https://www.no­vinky.cz/clanek/li­di-nejsou-a-nebudou-firmam-bude-chybet-pul-milionu-zamestnancu-40239406 může tímto snad ČR počítat stím že do x let bude firmám v ČR chybět i milión zaměstnanců,proč takové problémy nemá např. Německo,Angli­e,USA,Kanada nebo Austrálie?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na mou podobnou otázku.

„Platí při nabídce práce? 1. Lidé by byli, ale je nedostatek pracovních sil. 2. My pozvali pracovní sílu a přišli lidé.“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-pri-nabidce-prace-1-lide-by-byli-ale-je-nedostatek-pracovnich-sil-2-my-pozvali-pracovni-silu-a-prisli-lide

Opakuji, lidé jsou, ale nejsou pracovní síly. Mnozí nechtějí vykonávat prácí, u nichž se jim zdá, že jsou placené. Jiným stačí podpora. v nezaměstanosti.

Kde se stala chyba?

Syn jedné známé, má maturitu, už je 3 roky doma. Dostal místo za 23.000 Kč, pro něho je to málo, takže raději bere podporu a živí ho matka.

Další odpovědi
Drap

Je to tím, že je málo lidí.

Mc Merkurion

… no, kdyby firmy zaplatily, nikoho by nepotřebovaly, to je problém nabídky a poptávky …

dubraro

Lidí je dost. Co chybí, je ochota jim za práci slušně platit.