bolak

Čím spravit díru v umělohmotným barelu?

Nejlepší odpověď
gecco

PE???
Zavařit horkovzduskou…
Nebude to žádná krása, ale jde to, dokonce se dají zavarit i lodě – a ty mají mezi PE vrstvu pěny…
😉

Další odpovědi
Emefej

Pokud je kulatá a nepříliš velká, dalo by se to zanýtovat.

Drap

Lze i úspěšně zalepit lepící pistolí

mosoj

Přilož z vnější strany přiměřeně silnou gumu, přeplátuj, nejlépe hliníkovým plechem, ( dobře se vytvaruje podle nádoby) vyvrtej dírky a sešroubuj nebo snýtuj. Pozor na rub, buď dej ten samý plech i z druhé strany, nebo je třeba použít podložky pod hlavičku nýtu nebo šroubku. Mám takhle zanýtovanou výpusť u PP sudu. V dnešní době to půjde i bez gumy, použij na plech lepidlo ( třeba Ceys Total expres- tuhne i pod vodou a plech přišroubuj nebo zanýtuj.
Záplata tě přežije.

bolak

Drap: dotaz k tý lepicí pistoli, de s tím „slepit“ i dřevo?

bolak

Emefej: Není kulatá, a je velká 🙂 (odlomený „střep“ z boku) Nejlépe pokud by to šlo bez nějakejch drahejch přístrojů. Kdysi jsem zadělával laminátem loď, ale už si to moc nepamatuju, a hlavně nevím jestli by to šlo použít i na tohle, nerad bych tím ztrácel čas.

Emefej

Ten barel bude nejspíš s polyethylenu, to je polyolefin, který se bez přípravy strašně špatně lepí. Obvykle se to řeší ožehnutím okolí díry plynovým hořákem, potom někdy (bez záruky) epoxidové lepidlo přilne a zalaminovat by to mohlo jít.