paul1

Čím si vysvětlujete tento úkaz?

Máme zaveden 3-fázový proud. Jde přes 3 pojistky na rozvodné tabuli. Dvě fáze jsou v pohodě, třetí se trochu hřeje. V posledních dnech se stává, že celá pojistka se uvolní ze závitu do takové míry, že fáze vypadne. Po dotažení pojistky se proud obnoví a na čas je pokoj. Nevím si to vysvětlit. Žádného elektrikáře neznám.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Ohřev si vysvětluji tím, že na okruhu („fázi“), který tato pojistka chrání, je zapojena příliš velká zátěž… a/nebo že tato pojistková vložka špatně dosedá na kontakty. Střídání ohřevu a ochlazení způsobuje teplotní deformace pouzdra a postupnými mikropohyby jeho uvolnění na závitu.

Další odpovědi
elkon

V dané fázi dotáhnout všechny spoje. Také může už být pojistkový sokl vyhřátý. Je potřeba kontrola odborníkem.

Filip84

Jestli máte elektřinu v hliníku, tak tam je možné všecko, protože podle normy se mají ty spoje co X let dotahovat, což ale (téměř) nikdo nedělá, no a pak se diví. Pokud máte elektřinu v hliníku, ta jediná rada je předělat jí do mědi.

Pokud máte elektřinu v mědi, vyměň pojistkový spodek, respektive vypni hlavní jistič vyšroubuj ven pojistku, odšroubuj Deckel, co kryje pojistkový spodek a podívej se. jak tam vypadá ten kontakt. Jestli je už moc opotřebovaný, no tak ho vyměň, spíš tam bude nějaká korose, tak Kontaktol, smirkový papír a vyčistit.

Pak by to mělo být ok. Jestli nebude, zavolej na to někoho, Ty si s tím – zjevně – neporadíš.