Čím si lze vysvětlit, že se v životu vyskytuje jediný dominantní organismus?

Jak známo – pán tvorstva. Tedy proč neexistují další tvorové stavící budovy atp. → proč právě člověk. Anebo jde jen o čas – do budoucna se vyvinou další takoví? Myslíte, že spíše, než mimozemšťané (či typičtí sci-fi tvorové vzešlí z laboratoří), nás napadnou zcela pozemští tvorové?

Však pomocí viru nás může příroda kdykoliv oslabit – mezitím se může vyvinout další tvor…

Nejlepší odpověď
Emefej

Napadnou nás zcela pozemští tvorové, tipuju to na lidi.

Další odpovědi
klumprt

Stavět budovy může jenom jeden. Kdyby se o to pokusil někdo jiný, ten zdatnější by ho zavčasu, coby konkurenci, vyhubil. Vzhledem k tomu, jak rychle pracuje evoluce a jak hbitě lidstvo ovlivňuje život na Zemi nemyslím, že by na nás úspěšně zaútočil pozemský mnohobuněčný tvor. To spíš se najde smrtící virus nebo bakterie, která dokáže zlikvidovat statisticky významnou část lidstva.
Jinak myslím, že početně jsou na tom myši lépe než lidi a mravenci možná i hmotnostně (v součtu), než lidé.

Drap

Nedá se říct, že lidstvo je jediný dominantní organismus, je jich dokonce celá řada. Domy stavíme pouze my z toho důvodu, že naše mozky jsou toho schopny. A proč to tak je ? Příroda to tak zařídila.

McArthur

Člověk není „pánem“ tvorstva! Na to zapomeň! Stavět své příbytky umí celá řada živočichů a mnozí jsou na tom mnohem lépe, než-li lidé. Dokáží stavět takové „domečky“, které jsou energeticky soběstačné (mravenci a termiti). Ptáci dokáží stavět úžasná hnízda, která lidé nedokáží ani s nejmodernější technologií. Je to jen úhel pohledu.

Z hlediska evoluce jsou nejúspěšnější ptáci, kteří jsou přímými potomky dinosaurů.

Člověka dokáže zabít kde co. Čím je tvoreček menší, tím je pro člověka nebezpečnější a člověk proti němu nemá valnou šanci. Sice jsme dokázali vyvraždit řadu živočišných druhů, obávám se, že jsou tu druhy lepší v mnoha oblastech, včetně sociální spolupráce.

anonym

To nikomu nevysvětlíš!
Jsme jen lidi a my tu vládneme!!!!!
Vir by zabil i nás a pak už nic......