dust8

Čím se živí světlušky?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Potravou světlušek jsou plži.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C4%9Btlu%C5%A1ka_v­%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD

Další odpovědi
Kepler

Sám jsem koukal jak puk, ale Hufnágl má pravdu. A já blbec myslel, že žerou alkalické baterky… 🙂

annas

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-sni-svetluska-kdyz-dostane-hlad

--
Upřesňuji:

"Většinu svého života (jeden až dva roky) stráví ve formě larvy. Energii jim zajišťuje přísun potravy (žerou např. slimáky a červy).

Jakmile se však přemění v dospělé jedince, přestávají přijímat potravu a žijí jen z nashromážděné energie. Z pohledu technika tedy jde o létající světelný zdroj s akumulátorem

http://www.od­bornecasopisy­.cz/svetlo/cla­nek/svatojansky-broucek-ocima-svetelneho-technika--2449

Edison

Hlavně světlem. Aby pak v noci mohly svítit… 😁

Bobek 2

Poměrně důležitou informací je, že těmi plži se živí pouze larvy světlušek. Dospělé světlušky se prý už (většinou?) neživí ničím.

http://www.chov­zvirat.cz/zvi­re/1229-svetluska-mensi/

Hufnágl

To, že má odpověď byla možná zavádějící(mylná), tak to neznamená, že měla být odstraněna. Původcem nahlášení otázky administrátorovi vylučuji Kepler, Bobek 2
a Edisona.

annas

Mně také vrátil admin jednu nahlášenou odpověď.
Nemá smysl někoho podezřívat, protože to ví jen admin.

Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko"?

EKSOT123

Taky nechápu, a taky jsem ti dal palec. To, že tu píšu tu „malou připomínku“ ještě neznamená, že bych s odpovědí nebyl spokojen.

Hufnágl

V tom případě vylučuji i tebe. Takže zůstává poslední podezřelý/á.

Dochy

Já to taky nebyl! No vážně!!
😉

Edison

Já si dokonce ani nemyslím, že by byla přímo mylná, nebo lživá. Dotaz nebyl specifikován oblastí, takže přinejmenším z části byla i správná. Jsem mohl napsat, že přes den žerou vysokoenergetické fotony a v noci se vyměšují formou nízkoenergetických fotonů, na zbutek energie fungují, létají, žijí… 😁

EKSOT123

Malá připomínka, že Hufnáglův odkaz je na světlušku větší, která je podobně jako světluška krátkokřídlá v Česku celkem vzácná. Většinou jde u nás o světlušku menši. Světlušky jsou ještě více než astronomové ohroženy světelným znečištěním.

annas

EKSOT123,

máte pravdu. Ten druh světlušky u nás nežije, jen výjimečně. Navíc larvy žijí na zemi a živí se slimáky.