Calimë

Čím se začíná?

Budu chodit na lekce klavíru, co asi budu hrát nejdříve? Skákal pes, ovčáci čtveráci, nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
radce

Stupnice, aby ses naučila kontrolovat a ovládat jednotlivé prsty. A k tomu bude troška teorie, abys i v notách dokázala poznat, kterým prstíkem na kterou notu máš hrát a proč. Když budeš šikovná a když budeš poctivě cvičit, brzo se dostaneš k hraní jednoduchých písniček…

Další odpovědi
Fyzik

Jen doplním. Stupnice se nehrají od začátku. Začne se s hraním jednou rukou, kdy jsou prsty položené na 5 sousedních klávesách (C, D, E, F, G). Potom se začne vystupovat mimo těch pět. To už se dá zahrát řádka melodií. Potom se hrají melodie na střídání levá / pravá ruka, pak teprve se začínají hrát akordy. To už je slušný základ.