hanulka11

Čím se zabýval…fajan­sér,hrstník a kartnér?

Nejlepší odpověď
annas

Fajansér – specialista hrnčíř zhotovující (nebo jen dokončující) keramické výrobky z jemné plavené hlíny, vypalované v peci a opatřované neprůhlednou ciničitou polevou vhodnou pro malířskou úpravu.

Hrstník – obchodník prodávající sypké zboží ne na váhu ale hrstě – sůl, semena, obilí, kroupy, hrách apod.

Kartnéř – malíř specialista zhotovující drobné malby, zejména na karty a malé obrázky do medailonků.

Zdroj: http://brtpic­hlavec.sweb.cz/ves/re­mesla/remesla2­.htm