nikeroska

čím se zabývá deskriptivní analýza dat?

jednoduše řečeno? Hledala jsem na internetu definice, a nerozumím ani jedné :(, neumíte někdo vysvětlit? Děkuji

Nejlepší odpověď
arygnoc

zaoberá sa analýtou súboru dát na základe nejakej charakteristiky (napr. slova, počtu, výskytu, rozsahu a pod.).

jednoduchšie:
je vyhľadávaná početnosť na základe nejakej charakteristiky.
napr. súbor automobilov vo výrobe a analyzujeme počty vyrobených automobilov podľa farby bez ohľadu na model a kubatúru.
podľa tých istých kritérii je ale vyhľadávanie napr. v súbore ponúkaných knižných tituloch neúspešné.

;-Q