tojsemjá

Čím se zabývá aplikovaná matematika a jak jí lze využít v praktickém životě,popř.její uplatnění v zaměstnání?

Otázka už jednou byla položená,ale nepotřebuji odpověď z Wikipedie-tam se člověk podívá automaticky jako k prvnímu dostupnému zdroji.Spíš by mě zajímalo vysvětlení (srozumitelné) od někoho,kdo se aplikovanou matematikou přímo zabývá.Na SŠ (matematických)je to např. poměrně nedávno zavedený předmět,nevím jak na VŠ-takže předpokládám,že používání aplikované matematiky v praxi ještě u nás asi moc rozšířené nebude.

Nejlepší odpověď
anonym

vysokoskolskou matematiku samozrejme aplikujete ve vsem, ale vzdy budete za podivina kdykoliv se o to pokusite 🙂

tento obor je napriklad velmi pevne spjaty s informatikou, a vyuzijete ho pri navrhovani narocnych programovych algoritmů a datových formátů.

Další odpovědi
DusanOrlik

Doporučoval bych se mrknout na pořad s názvem: CHVILKY S MATEMATIKOU,který bude vysílám na tv-stanici ČT2 15.9.2010. v 17:45 (vím že,pořad trvá 5.minut) ale mohlo by tam být něco s vaší otázky.D.Orlík