toxino007

Čím se vyučit? Manipulantem poštovního provozu a přepravy, nebo autoelektrikářem?

Dobrý den. Mám pár dnů na rozhodnutí, čím se vyučím. Přikláníme se spíš k autoelektrikáři, protože se mi zdá poštovní manipulant zbytečný. Na pozice řidič, listonoš, pracovník za přepážkou berou i bez tohoto pseudovyučení. Jinde bych uplatnění nenašel. Krom toho bych si moc nevydělal. Kdybych byl autoelektrikář, tak bych rozuměl autům. Mohl bych je opravovat a klidně bych mohl být i řidič u logistických služeb. Mám správné mínění?

Nejlepší odpověď
Arne1

Také bych řekl autoelektrikář. Praktický každý autoservis by uživil dalšího servisáka, lidí je v tomto oboru nedostatek.

Další odpovědi
gecco

Jo – uvažuješ správně…
Práci běžného poštovního manipulanta zvládne po nějakém krátkém zaučení i člověk s libovolným vzděláním, kdežto elektrika (resp. elektronika) v autech bude složitět (a k práci řidiče, kromě ř.p., žádné další formální vzdělání nepotřebuješ).
😉

Klaproth

Já bych volil autoelektrikáře. Pokud by tě přesto lákala práce na poště, tak ji klidně můžeš dělat. Opačně by to asi nešlo, s výučním listem pošťáka tě nikdo opravovat auta nenechá.

mvk

Autoelektrikář. Elektrická auta jsou budoucnost, říkají někteří.

samicek333

Určitě autoelektrikář, těch dobrých je třeba u nás málo…

Emefej

Určitě řemeslo. Při vší úctě k pošťákům – na to vyučení nepotřebuješ.