WeeBear

Čím se transportovala pošta na začátku 20. století?

Předpokládám, že vlakem, nicméně, jsou moje předpoklady správné? Jak se to řešilo tam, kde železnice v dalekém okolí nebyla? Koňské povozy? Od roku 1905 se zmiňuje převoz pošty tramvajemi, ale ty také určitě nebyly všude…

Prosím o vysvětlení, děkuji… :)

Odpovědi
Lamalam

Všemi dopravními prostředky oné doby, na venkově převládaly zřejmě koně.

MK44

Mno, povětšinou ji vozil postilión v dostavníku taženém koníčkama. Přes moře lodí, samozřejmě. Taky po řece, třeba do Hamburku. A kde už byla železnice, párou. Zkoušelo se to i balonem a později i vzducholodí, než jich moc shořelo. A jak byla auta, záleželo, zda je do místa i sjízdná silnice. Pak i letadly. Na začátku 20. století? – Mno, to takový papírový „ímejl“ z rakousko-uherské vesnice mohl být na farmě v Illinois už za jeden až dva měsíce.