Zlatý

Čím se teď, na prahu jara, zabývá vaše mysl?

„Jaro je roční doba, v níž se fantazie mužů začíná zabývat tím, na co ženy myslí již celou zimu". (neznámý autor).

https://pixabay.com/… jarní erupce

Nejlepší odpověď

Zlatý

Opět jsme se z mírné zimy, až na těch několik únorových mrazů, přehoupli do jara... Sice v lese je ještě mokro, ale láká mně se "pokochat" bílou krásou.

V naší chráněné krajinné oblasti už vykoukly sněženky, i když se nesmí trhat, Stačí se dívat se na obrovské koberce, které vytvářejí,.. Brzy se přidají bledule a ostatní barevné kytky. Jaro je zde nejkrásnější, nejbarvenější ...
--
Méně poetické - vyhrabat trávu, upravit záhony atd.
Jo, očistit okna.

.

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, pravda pravdúca.
Žena čaká, že muž jej donesie kvety aj v zime, ale muž čaká na jar, až začnú kvitnúť, aby ich nemusel hľadať.

Zlatý

Jako by něco začínalo znova od začátku. Takové nějaké odvrácení se od smrti, kdy ve vzduchu je zkreslující pocit, že jí ukážem jen záda a zase do podzimu nazdar!

Mít v hlavě to co ženská, tak je člověk nesmrtelný i v zimě!

Zlatý

Ten obrázek je k včerejšímu svátku? (–:

Na mytí oken. A na kytky.

Včera jsem si objednala zboží z Rohlíku.cz a kurýr mi spolu s nákupem přivezl
dvě krásne gerbery → ty mám (hned po fréziích) nejradši. Milá pozornost…

Zlatý

Skoro se stydím přiznat, ale moje myšlenky jsou zcela přízemní a týkají se výlučně zprovoznění chalupy a ošetření zahrady. Naše letní bydlo se nachází v podhůří Českomoravské vrchoviny a ještě dnes je pod sněhem. Zatím tam ani neteče voda, v kuchyni je půl stupně nad nulou a ze zdí sálá zima. Vím, že nám nic neuteče, ale sil ubývá a nerad chytám něco za ocas.

Stříbrný

... moje mysl je v koncích, když vidí, jak se zpod sněhu objevujou nejen sněženky (na zahrádce), ale i spousta práce ...

Bronzový

Moje mysl se zabývá tím, že za 45 dní už si budu užívat důchodu a tím, jako moc se těším.

Stříbrný

Je v hluboké depresi.

Já asi nepřipojím hlubokou úvahu :) Jako maminka a žena v domácnosti ji mám plnou jarních úklidů, starostí které budou se zahradou, rekonstrukce půdy, jestli risknout a pořídit na zahradu tohle http://www.nabytek-ratan.cz/… a doufat že to za tu cenu snad bude odolnější než předchozí nábytek který jsme měly. Na zdravá celé rodiny a vzdělání dětí. Takže moje mysl je plná starostí.

Diskuze k otázce

Zlatý

Kepler

Dudu, celkem chápu. Ale měl bys místo udržování studené chalupy radši jednou ročně vyrazit na jih. Ono to vyjde asi tak na stejno.

Zlatý

dudu

Díky za dobře míněnou radu, ale Bohužel kvůli zdraví jsem směrem na jih už dojezdil. Ale třetí rok už navštěvujeme naše lázně - např. letos už máme koupen pobyt v Teplicích/Bečvou. Ovšem předtím jsme postupně poznávali téměř celou Evropu a sever Afriky. Třeba po Turecku jsme najezdili více než 2000 kilometrů, pluli po Nilu od Asuánu po Luxor, pobývali v místech kde kdysi stávalo slavné Kartágo, atd.

Zlatý

ivzez

Můžu si obrázek „vypůjčit“?

Zlatý

Kepler

led: čo hľadať, kupovat! Ja som bol kedysi vždy ten nejrychlejší, prvé kočičky (jahňady) boly moje.

Zlatý

led

Kupovať dokáže každý, kto na to má. ale doniesť už každý "nevládze" :-)

Zlatý

Kepler

Já myslím hlavně na to, že budu muset zase umýt okna, páč je už přes ně špatně vidit. A docela se těším, protože mám novou metodu s dokonalými výsledky.

Zlatý

led

Kladivo?

Zlatý

Kepler

Herdek, tak to mně nenapadlo :-)) Ta metoda má ale svoje nedostatky, i když výsledek by byl bezkonkurenční. Moje metoda je: kýbl s vlažnou vodou + saponát + ocet + gumové stěrka. Rychlé, dokonalé. Případné zbylé šmouhy vyprovodím octem a vyleštím papírovou utěrkou, ale většinou to není třeba.

Zlatý

ivzez

Ta gumová stěrka je perfektní, tu používám také. Ale okna myji téměř horkou vodou s trochou octa bez saponátu.

Na doleštění papírovou utěrku, toaleťák nebo utěrku z mikrovlákna → co mi dřív přijde pod ruku.

Zlatý

annas

Ocet je výborný čistič, nejen na sklo. Ale na stírání a leštění používám noviny, pak přeleštím utěrkou z mikrovlákna. . Noviny - starý způsob -utěrka - moderní.

Kdysi jsou poslechla jednu radu - pudinkový prášek. To jsem si dala!

Bronzový

GM

Musela jsi na to jít asi nějak špatně, já myju okna vanilkovým pudinkem už 30 let, nejen okna, ale veškerá skla např. v nábytku a zrcadla, je to skvělé. Bez leštění a bez gumové stěrky.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5395
Zlatý led 2891
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý briketka10 2434
Zlatý annas 2345
Zlatý marci1 1734
Zlatý quentos 1688
Zlatý Kepler 1621
Zlatý iceT 1577
Zlatý mosoj 1571

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.