annas

Čím se proslavily tzv. kapitolské husy? Projevily tehdy svou inteligenci? Dokázaly, že nejsou hloupé?

Četla jsem, že jako hlídači ve skladu skotské whisky se osvědčily husy. Od té doby se v palírně neztratila ani jedna láhev whisky.

Vložila jsem sice otázku o významu úsloví hloupá husa, ale touto otázkou se ptám na něco jiného.

Doplňuji:
Hanulčina odpověď je špatná. I za špatné odpovědi se dostávají body.

Nejlepší odpověď
vagra

Podle legendy se Galové nemohli zmocnit Kapitoly, kterou obléhali sedm měsíců.
Celá Kapitola byla zachráněna posvátnými husami bohyně Junony, které Galy sice neodehnaly,ale vzbudily spící stráž, když se Galové tajně v noci vkradli do města.

Zdroj: z-http://refera­ty.atlas.sk/vse­obecne-humanitne/deje­pis/2624/vpad-galov-a-kapitolske-husi

Další odpovědi
hanulka11

kapitolské husy se používaly na ochranu majetku, protože svým kejháním odehnaly nepřítele

led

Hanulka sa zachovala ako médiá, napísala dôsledok bez overenia príčiny.

kropitko

led, ale myšlenka, že si pořídím husu a ta mě ochrání, mě docela láká,,už vidím, jak zakejhá a všichni jsou v trapu,,:-)

led

dúfam, že nebývate v meste. To by vám rýchlo zatrhli

kropitko

naštěstí z vesnice, koupím si batoh, budu jí nosit všude sebou, no a dětem pořídím každému jeho vlastní,,no a už se o ně nemusím bát,,:-D

vagra

Typický příklad sloganu „Dva v jednom“
Až bodygard doroste-šup s ním na pekáč!:-)

led

Omyl,
3 in 1,
ešte je tu perie 🙂
k tomu si predstavte tú radosť pri „venčení“ husí, stretávky s druhými takto postihnutými deťmi, hry, spoločenský život…
Hneď si spomínam na detstvo

vagra

S peřím jsem nepočítal,myslel jsem zase jen na to " žrádlo.„
Pro mě by peří, byl "bonus“ navíc!:-)