annas

Čím se proslavil Tháles z Milétu kromě svých krásných myšlenek?

„Nejtěžší věc je poznat sám sebe. Nejsnadnější věc je radit druhým.“

Má pravdu?

Nejlepší odpověď
quentos

tzv. Thaletovou větou v matematice.

Pravdu v tom má naprostou a bohužel znám pěkných pár lidí, kteří se tím nevědomky řídí.

Další odpovědi
Děda Louda

Je spousta lidí, kteří rozdávají zaručené rady druhým, ale sami sobě poradit nedokážou.

Thalés Mílétský poprvé zjistil, že jantar třený látkou přitahuje určité lehké předměty a objevil tak první elektrické jevy.
Také zjistil, že některé druhy železné rudy přitahují železné piliny a kousky železa.
Magnetizmus byl ale pravděpodobně znám již dříve v Číně.
Byl považován za jednoho ze sedmi mudrců, zakladatel řecké filosofie, matematiky, politiky, astronomie…

vagra

Podle Nietzscheho může být Tháles z Milétu považován za prvního filosofa, který se snažil posuzovat svět jako celek a vodu jako jeho základ.
V mnoha věcech se mýlil. Podle něj, byla například země plochá deska, která leží na hladině světového oceánu.
Ale v tom, že radit druhým je nejsnadněší věc, se nemýlil!

Zdroj: za pomocí V.E.