VampGirl

Čím se od sebe liší krysa a potkan?

Nejlepší odpověď
ReHu

Potkan je obvykle mohutnější než krysa. Jeho zbarvení bývá obvykle světlejší, i když se vyskytují i krysy stejně zbarvené jako potkani. Pro odlišení obou druhů lze použít následující konkrétní znaky:
Ocas: potkan má ocas s šupinatým povrchem, který je u kořene silnější. Shora bývá tmavší než ve spodní části. Je kratší než tělo. Oproti tomu krysa má ocas delší než tělo nebo aspoň stejně tak dlouhý. Je štíhlejší a jednobarevný.
Uši: potkan má zřetelně menší uši které přehnuté dopředu nedosahují až k oku; boltce jsou krátce osrstěné.
Oči: potkani mají oči menší než krysy.
Hlava: potkan má hlavu vpředu zaoblenou, zatímco krysa špičatější. Na lebce lze také najít výraznější rozdíl – mozkovna krysy má hruškovitý tvar, zatímco u potkana jsou obě boční strany mozkovny rovné a rovnoběžné.
Mléčné bradavky: samice potkanů mají 6 párů mléčných bradavek oproti 5 párům u krys.
Rozdíl je také v chování obou druhů: potkan vyhledává spíše vlhčí polohy, zatímco krysa jen sušší.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pot­kan

Další odpovědi
Jikra

Liší se barvou, stavbou těla (zadní běhy) a
prostředím ve které žijí.
Krysa je rezavá vyšší a žije v suchu.
Potkan je šedý nižší a žije ve vlhku.

Kroupič

Ahoj :) NO krysa je vzácnejší než potkan, navíc ji nenajdeš např v kanálech nebo u popelnic jak si mnoho lidí myslí. Potkana poznáš podle dlouhého lysého ocasu a jeho uší :) PS: potkani jsou moc inteligentní zvířata a nemají rádi samotu .)