čím se měří rychlost?

Nejlepší odpověď
annas

Rychlost čeho?

  1. V České republice je nejběžnější měření rychlosti motorových vozidel radarem. Měření lze provádět jednak ze stabilního stanoviště, jednak z jedoucího vozidla.
  2. Dále pomocí stabilních kamerových systémů. Zde se neměří okamžitá, ale průměrná rychlost na stanoveném úseku.
  3. Samozřejmě, že existuje i kombinace těchto systémů, kdy se radary umisťují do předem připravených boxů podél silnice. Výhoda je v tom, že postačuje jeden snímek který se exponuje pouze ve chvíli, kdy vozidlo překročí nastavené toleranční pásmo.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Dp0sgy­Dl9oEJ:www.au­torevue.cz/cim-a-jak-se-meri-rychlost+%C4%8D%C3%­ADm+se+m%C4%9B­%C5%99%C3%AD+rychlos­t%3F&cd=1&hl=cs&ct=clnk&­gl=cz

Další odpovědi
kokoťenko

Skládacím metrem o délce nejméně 1,5m.Kratším by mohlo být měření chybné a proto bych ho nedoporučoval.

Miroslavst

Rychlost se měří metrem a hodinkami. Naměříš si vzdálenost a poté změříš čas za který sledovaný přejede vyměřený úsek.

Ts. Káča

rychlost se měří tachmetrem!!!

roxy52

Taky se měřilo na palce...... .