zjentek

Čím se liší eSIM od SIM?

Rozdíl mezi těmito kartami jsem příliš nepochopil.

Odpovědi
Edison

Od tebe bych ale neschopnost hledat fak nečekal:

https://www.go­ogle.cz/search?q=e­sim&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs

eSIM je vestavěná SIM karta, neboli čip, který je napevno umístěn v telefonu, tabletu, hodinkách a dalších zařízení či příslušenství.

eSIM má stejnou funkci jako klasická SIM karta – je to jen její jiná forma. Rozdíl je v tom, jak eSIM oživit. eSIM totiž nevkládáte do vašeho zařízení ručně, pouze do něj nahrajete eSIM profil přes bezdrátovou datovou síť (třeba Wi-Fi). Až budete mít eSIM profil úspěšně nahraný, může zařízení komunikovat s mobilní sítí T-Mobile a bude dostupné pod telefonním číslem stejně, jak to znáte u klasické SIM karty.

eSIM profil nahrajete do vašeho zařízení tak, že pomocí fotoaparátu nasnímáte QR kód, který vám poskytneme.

Možnost nahrát eSIM profil najdete ve vašem zařízení obvykle v menu Nastavení. Myslete hlavně na to, že zařízení (obvykle telefon), ze kterého budete QR kód snímat, musí být připojené k internetu, např. přes Wi-Fi.

Do zařízení může být souběžně uloženo i více eSIM profilů, pouze jeden je ale v daném okamžiku aktivní (tj. přihlášený do mobilní sítě).

Zdroj: https://www.t-mobile.cz/esim

zjentek

Edison: Díky kámo (; D;D;

(První věta celkem zalichotila, fakt dík..)

zjentek

…Což oceňuji palcem. Jen doplním, že eSIM poskytují již všichni klíčoví operátoři, ne jen T- mobile (ať tady někomu nenadržujeme, nekalá soutěž a tak..)

Edison

Jasný. Byl to ale první link ve vyhledávači…