Avatar uživatele
Zibner

Čím se liší DVD-R a DVD+R. ConvertxtoDVD mi na mínusko nechce vypalovat. Kde je problém?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Sůwa před 4105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Ve fyzické struktuře a trochu i v souborovém systému.

Není spíš problém v mechanice než v programu ? Nemáš nějakou starší verzi ?

Zkus jiný program.

Jinak dej vědět na michal.kolesa@seznam.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-na-cd-a-dvd-kdyz-tam-maji-napsano-r-a-r
Doplňuji:

mosoj

DVD + je novější formát a DVD – je starší formát. Formáty jsou vzájemně nekompatibilní. Drtivá většina novějších přehrávačů umí oba formáty.
Vypalovačka, také umí oba formáty.
Používám novější formáty DVD + . Pokud bych svoje DVD někomu poskytoval může se stát, že někdo bude vlastnit přehrávač starší který to
neumí, ale to samé je i naopak. Pouze v PC je 100 % jistota že půjdou oba formáty.

Přepisovatelné jsou značené RW a to umí pouze formát DVD +. DVD RW ve formátu DVD – neexistuje.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Souhlasím s Michalem i mosojem, akorát mosoj: DVD-RW samozřejmě existují taky, http://www.al­za.cz/dvd-rw-medium-verbatim-d69218.htm Zibner: Problém můžeš mít, máš li nějakou pravěkou vypalovačku, kdysi zdaleka nebylo pravidlem, že umí pluska i mínuska média. (Pokud bys měl problém opačný, že nejde vypálit na plusko, mohlo by to být i kapacitou média: na + se vejde cca o 5,4 MB méně dat.)
Doplňuji:
V případě nejistoty, zda vypalovačka umí vypalovat DVD- média doporučuju použít třeba InfoTool z balíku Nero Toolkit, nemusí se instalovat, ale potřebuje mít nainstalované ASPI. Anebo například demoverzi Alcohol120%, nějakou novější, pokud možno. V obou je ve Vlastnostech mechaniky ukázáno, co umí a co ne.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Moje odpověď je na odkazu od -mosoj- ale samozřejmě že -cochee- ma pravdu co se týka DVD-RW (tzv.mínusových) mám jich před sebou zrovna několik.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek