Zibner

Čím se liší DVD-R a DVD+R. ConvertxtoDVD mi na mínusko nechce vypalovat. Kde je problém?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Ve fyzické struktuře a trochu i v souborovém systému.

Není spíš problém v mechanice než v programu ? Nemáš nějakou starší verzi ?

Zkus jiný program.

Jinak dej vědět na michal.kolesa@seznam.cz

Další odpovědi
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-na-cd-a-dvd-kdyz-tam-maji-napsano-r-a-r
Doplňuji:

mosoj

DVD + je novější formát a DVD – je starší formát. Formáty jsou vzájemně nekompatibilní. Drtivá většina novějších přehrávačů umí oba formáty.
Vypalovačka, také umí oba formáty.
Používám novější formáty DVD + . Pokud bych svoje DVD někomu poskytoval může se stát, že někdo bude vlastnit přehrávač starší který to
neumí, ale to samé je i naopak. Pouze v PC je 100 % jistota že půjdou oba formáty.

Přepisovatelné jsou značené RW a to umí pouze formát DVD +. DVD RW ve formátu DVD – neexistuje.

cochee

Souhlasím s Michalem i mosojem, akorát mosoj: DVD-RW samozřejmě existují taky, http://www.al­za.cz/dvd-rw-medium-verbatim-d69218.htm Zibner: Problém můžeš mít, máš li nějakou pravěkou vypalovačku, kdysi zdaleka nebylo pravidlem, že umí pluska i mínuska média. (Pokud bys měl problém opačný, že nejde vypálit na plusko, mohlo by to být i kapacitou média: na + se vejde cca o 5,4 MB méně dat.)
Doplňuji:
V případě nejistoty, zda vypalovačka umí vypalovat DVD- média doporučuju použít třeba InfoTool z balíku Nero Toolkit, nemusí se instalovat, ale potřebuje mít nainstalované ASPI. Anebo například demoverzi Alcohol120%, nějakou novější, pokud možno. V obou je ve Vlastnostech mechaniky ukázáno, co umí a co ne.

Jikra

Moje odpověď je na odkazu od -mosoj- ale samozřejmě že -cochee- ma pravdu co se týka DVD-RW (tzv.mínusových) mám jich před sebou zrovna několik.