13Vitas

čím připevnit dlaždice v kuchyni

Mám cca 6 uvolněných dlaždic v kuchyni, z toho polovina jsou navíc rozlomené (podobné-na vyměnu- v obchodě nemají). Ze spodu dlaždic je na nich nalepen zbytek cementu (směsi na spojení s podkladem), který jen težko budu dávat z dlaždice dolů, abych ji nepoškodil. Zkusím co půjde a zbytek raději nechám. Očistím spíš podkladový beton. Čím pak dlaždice znovu ,,nalepit´´? Spáry bych dočasně obtáhl silikonem a rozlomené dlaždice průhledným. (Jde o dočasnou opravu cca 1 rok (poté oprava- výměna celé dlažby). Na kolik cca vyjde řemeslník za m2?
Díky za tipy.

Nejlepší odpověď
WeeBear

Pokud jste chlap, tak na co proboha řemeslníka. Šup, šup do obchodu. Poohlédněte se po tzv. „lepidlu na obklady“ (rovněž použitelné na dlaždice). Bývá ve stejných tubách jako silikon, měl byste se vejít cca do 200 Kč, ale počítejte, že to možná bude i méně.

Jako dlouhodobé řešení to nedoporučuji, pokud se ale jedná o zhruba rok, neměl by být problém.

S tím obtáhnutím spár silikonem se mi to už tolik nelíbí, svého času jsme to doma měli také (díkybohu už je to dávno pryč), vypadá to velmi nevzhledně… Opravdu se doma nenajde trošku spárovací hmoty? Chápu, že je zbytečné kupovat celý balík nové, to ano, ale nenajde se trochu?

Další odpovědi
Sůwa

Pokud jsou to skutečně dlaždice ( ne obkladačky ), tak stačí přilepit i zaspárovat cementovou kaší. Cement se dá koupit někde i v menším množství, nebo od někoho odkoupit.

Jikra

Já koukám jako blázen. Chlapi mlčí jako pěny, a zachraňuií to tu ženy. Kam ten svět spěje. Chraň bůh, nic proti ženám, ale tohle téma donedávna byla doména mužů.