zzzzz

Čím ošetřit ovocný strom?

Mám kanadskou slívu, loni byly švestky nádherné, letos jich je polovina chrobalivých. Nechci kupovat nějakou šílenou chemii. Tak pokud máte nějakou babskou radu, jak strom ošetřit, budu za ni ráda.

Odpovědi
pusinka50

Nevím, co znamená slovo chrobalivé. Ale jestli je to šárka, nezbyde nic jiného, než strom pokácet, neexistuje na to ani chemie, ani babská rada. Měly by se pokácet všechny zasažené stromy v okruhu 1000 m. Ale dá se to jíst, dokud švestky nebudou úplně celé zdeformované a zkroucené.

venkovan

Lepší vzít vzorek a navštívit zahrádkářskou poradnu a nebo rostlinolékaře – okresní či krajské středisko.