Kryšpín

Čím okouzlil soudruh Dubček většinu národa v roce 1968?

Konkrétně podle slibů jak měl vypadat lepší ismus, vystoupení z RVHP Varšavské smlouvy nebo ismus podle Vietnamců či čínský vzor. Blíží se další výročí okupace sousedy včetně SSSR a řada osmašedesátníků opět bude ronit slzy a vzpomínat na vzácné
soudruhy. Soudruh Dubček se soudruhem Jakešem studoval 5 let marx-lenismus v Moskvě, později opět v Moskvě podepsal okupaci a rozplakal se. O rok později jako předseda FS podepsal na občany kterým nasliboval jiný ismus pendrek-zákon a v zápětí byl vyhozen i vyloučen z rodné strany později jej soudruh Jakeš uklidil na ambasádu do Ankary, nakonec skončil v JZD. V roce 1990 se opět snažil budovat další jiný ismus. A jeho soudružská parta Smrkovský Kriegel a Černík jeden vroubky z roku 1945, druhý zástupce LM v roce 1948, rovněž také vypomáhal revolucionáři Castrovi a třetí to okomentoval " posr--- jsme pozici i čest ". Největší žhavci na vojenskou okupaci Československa byl Ulbricht NDR, Gomulka PLR, Kadár MLR, Živkov BLR Brežněv váhal " poškodí to komunismus ", Rumunský vůdce reagoval nepošlu vojska na své přátele. Dle mého odhadu a názoru jak hledám v historii, tak nevzděláný prostořeký karbaník Novotný deset let u koryta povoloval šrouby vybudovaného socialismu a několikrát odmítl požadavek Brežněva na umístění Sovětských vojsk a raket do Československa, soudruhu Dubčekovi se to povedlo za půl roku.
Zdroj svazek KGB a štamgasti v hospůdce.

Nejlepší odpověď
elkon

Píšeš tady hovadiny. Než se začneš montovat do A. Dubčeka, tak si zjisti, jak to vše bylo a neposlouchej hospodské pitomce.Dnes je mnoho možností na různých webech prostudovat řadu dobových materiálů a pojednání o všem, co okupaci předcházelo. Velice dobře je vše popsáno třeba zde.https://do­do.is.cuni.cz/bit­stream/handle/20­.500.11956/43811­/BPTX_2011_2__0_204426_0­_123984.pdf?se­quence=1&isAllo­wed=y

Další odpovědi
mosoj

Účetního v JZD sice dělal ale v úplně jinou dobu. Nevíš nic. Pražské jaro mělo obrovskou podporu ve veřejnosti. Až budeš zase chlastat, vzpoměň si na to, pokud to půjde.

Pepa25

Možná by bylo dobré si skutečně přečíst svazky KGB – moc jich odtajněných není, ale o operaci Progres víme z Mitrochinova archivu …

Zdroj: https://www.i­rozhlas.cz/no­de/5938759

led

Bola to nová tvár v politike, verejnosti málo známy krajský tajomník, ktorý sa nebál vystúpiť a tlmočiť (vopred odsúhlasené) názory na zmenu vnútornej a zahraničnej politiky KSČ a štátu.
Tento jeho postoj a obrat politiky KSČ dosť prekvapil väčšinu ľudí, ktorí síce kdesi v kúte frfľali ale ísť a nahlas povedať sa neodvážili. Na rozdiel od starých kádrov, pre väčšinu obyvateľov predstavoval človeka z ľudu, rovnako ako neskôr Gorbačov, ktorý sa tiež vynoril zo svojej funkcie malého predstaviteľa KS SSSR. Obaja ostali naďalej verní myšlienke bolševizmu.

Nebol sám, ako sa mnohí domnievajú a iní skresľujú. Sám by to ani nedokázal, bol predstaviteľom tzv.demokratického krídla strany. Na druhej strane nedokázal sa úplne rozísť so svojim zmýšľaním „klasického“ komunistu.
Prirodzene Pražské jaro s novým smerovaním k pôvodnému cieľu, nezahodiť socializmus, ale vytvoriť jeho novú podobu „socializmus s ľudskou tvárou“ získalo snáď 80% dospelých občanov. Teda väčšinu voličov.

PS.
na toto netreba sa hrabať vo zväzkoch KGB a jednať so „štamgasti v hospůdce“. Stačí si pozrieť nielen dnešné „bláboly historikov a politológov“ ale ísť do knižnice a prelistovať si staré noviny z tej doby. A hlavne rozmýšľať.

paul1

Upřímností

Kryšpín

Elkon klídek vysokoškolský vzdělaný soudruh Dubček, soudruh Černík soudruh Smrkovský Československou republiky svoji zbabělostí uvedli ještě do většího bahna na dalších dvacet let, než nevzdělaný á prostořeký Novotný.
Když už měli u Brežněva v kalhotách bylo vhodné trvat u Brežněva na rozhodnutí celé vlády a parlamentu a o rok později nepodepsat na poblouzněné ovečky ve Varšavské smlouvě pendrekový zákon za použití tanků. A jak mám k Německu a k Polsku výhrady tak jejich generál než by podepsat takovou prasečinu by si prohnal kulku hlavou a nikoliv jako soudruh Svoboda přídržtaška Brežněva.

led

Priraďuje Dubčekovi Husákové činy?