EDA

Čím odstraním smůlu?

VÁNOČNÍ STROMEČEK – BOROVIČKA – MI DOMA SLZÍ A UKAPÁVA Z NĚHO SMŮLA. BOHUŽEL I NA DÁRKY A KOBEREC. ČÍM TO VYČISTÍM?

Nejlepší odpověď
venkovan

Včas příště podložit stromek nečím na co pryskyřice může odkapávat.
Pryskyřici rozpouští benzin (terpentin, líh, aceton či odstraňovač starých laků), ale je to otázka zda je to pravé, protože může koberec odbarvit. jestli existují speciálnípřípravky nevím, když přeci jenom něco ukáplo, tak kapka byla malá, že jsme to moc neřešili.Možná zmrazit jako žvýkačku a vykartáčovatú vydrolit – taky možné řešení, stejně jako rozehřát (dobrá může na to žehlička se savým papírem) a tekuté odsát do papíru.
Osobně jsme stromek podkládali, takže zkušenosti mám víc s pryskyřicí na rukou, kalhotech apod. a prvním případě odřu teba písekm, v druhém vyhodím.

Další odpovědi
anonym

Ať se to podaří!

Zdroj: http://www.vy­cistito.cz/skvrny-13/smula-26/jak-vycistit-skvrny-od-smuly.html

hanulka11

technickým bezzínem přečistit a vyprat potom v pračce a z koberce též tech. benzín a přečistit vlažnou vodou s e saponátem

smůla je smůla a ta se špatně odstraňuje
proto se říká smůla se ti lepí na paty