zzzzz

Čím nakořenit zvěřinu na guláš?

Mám daňčí maso na guláš, chci ho dělat na zahradě-kotlíkový.
Co všechno dáváte do zvěřinového guláše?
Vaříte kotlíkový guláš? Já to budu zkoušet poprvé, mám nový kotlík.

Všem předem děkuji za rady a recepty:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Omyté maso bych nakrájel (kostky cca 2 cm), nasolil (o něco méně, než definitivně) a z koření přidal jen jalovec (drcené kuličky), nové koření a bobkový list – a nechal naložené, podle ´stáří´ a odleželosti masa.
Pak bych v kotlíku (nebo pro jednoduchost na sporáku) osmahnul cibulku cca kolik masa, tolik cibule (dusím ji několik hodin až do ´karamelovata´, což se na ohni dělá špatně), na závěr přidal lehce osmahnout ´trochu´ česneku, vzápětí ´zaprášil´ sladkou paprikou a zalil vodou (lépe vývarem).
Pak bych přidal maso (tak, jak je – včetně šťávy, kterou pustí) a cca na kilo masa jednu jemně nakrájenou feferonku (včetně zrníček).
A pak už jen pomalu pod pokličkou vařil…
;-D
Kruciš – tečou mi sliny, jdu si něco ukuchtit.
😉

Další odpovědi
Emefej

Zvěřinu vařím často, základem mé kořenící směsi je bobkový list, nové koření, celý pepř, jalovec, tymián a rozmarýn.

anonym

Ahoj ZZZZZ,zkus Adžiku,mám s ní bohaté zkušenosti,do mas je jedinečná!
Jugar
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ad%C5%BE­ika

www

Zvěřinu upravuji na mnoho způsobů, ale jsem líný, tedy postup:
Maso na guláš pokrájet, pokapat olejem, přidat kořenící směs na divočinu (osolit v případě že není slaná), přidat kořenovou zeleninu a nechat do rána v chladničce. Poté už připravit klasický guláš dle zvyku (cibule, česnek ap.), nespěchat a táhnout dlouho při nízké teplotě.
Pokud vezmeš teď maso a za hodinku budeš chtít mít hotovo, rozhodně to nebude ono!

Příloha opět dle zvyku.
Zkušenost

anonym

Do guláše můžeš dát bobkáč,jalovec,nové koření,celý pepř,2 dcl červeného vína a po dodušení 1–2 lžíce brusinek.

arygnoc

zásadne nepltí >čím viac tým lepšie<, práve naopak.

cibuľa,
cesnak
čierne korenie (podľa chuti),
drtená rasca,
vegeta,
soľ,
majorán,
štipka oregana,
štipka muškátového orecha,
bobkový list,
kari korenie,
štipľavá paprika,
mletá červená paprika,
prípadne vývar z kostí (alebo bujón)

zzzzz

🙂

annas

Koupila jsem si přírodní zvěřinové koření. Mělo by v něm být všechno pro ochucení. Ale zase tak často zvěřinu nevařím. 🙂

zzzzz

🙂