Cim nahradit antidepresiva?

Dobry den. Po nakolika vysetrenich a rozhovorech s lekarem,dosel k zaveru,ze by mi pomohly antidepresiva,ale ani jemu ani me se do toho zatim nechce. Pokud to pujde resit jinak. Zacala jsem hubnout,padaji mi vlasy a hlavne mam obrovske vykyvy nalad od dobrych k tem uplne nejhorsim,kdy na me prakticky nikdo nemuze ani promluvit,obcas se dostavi i migrena a to vse kazdy mesic temer presne podle stejneho scenare – presne podle stadia menstruacniho cyklu. Takze doktor mi rekl,ze problem je v hormonech. Antikoncepci neberu a po porodu uz jsem rok a pul. Co se tyka jinych problemu,tak tech je spousta,pocinaje penezi a bydlenim az po partnersky vztah,ktery ma diky vsem predeslym vecem trochu krizi. Takze je tech veci na me celkem hodne a uvedomuju si,ze s tim musim neco delat. Nez vsak prejdu k lekum,rada bych vyzkousela cokoliv prirodniho. Caje, vitaminy. Cokoliv co mi muzete poradit. Dekuji mockrat. P.K.

Nejlepší odpověď
mosoj

Antidepresiv se nebojte. Sama si s tím těžko poradíte a problémy se budou postupně stupňovat až po vážné zdravotní problémy.
Navštivte nějakého šikovného psychiatra. Na svém praktickém lékaři to nenechávejte.
On se o Vaší návštěvě psychiatra vůbec nedoví.

Další odpovědi
Čarodějnice

Antidepresiva nemusíte mít na celí život,zkusíte najít cestu kterou jste ted neviděla nebo ji nevidíte.A tablety vám pouze pomohou se zklidnit ,zajímat se pouze o to co potřebujete.Nebít podrážděná při jakékoli změně a pomůžeti to při péči o dítě.

martina1

Dobrý večer.Hlavní je,že jste sama přišla na to,že je potřeba něco dělat.Už jsem tu někde odpovídala,že mám za sebou poporodní depresi a vím moc dobře jak se cítíte.Když jsem nenáviděla vlastní dítě,tak jsem si říkala,že to nejsem já.Nechápala jsem proč k němu nemůžu vstát a proč mě dělá problém jít s dětmi ven a hrát si.Chtěla jsem být zalezlá v posteli a ticho,hlavně ticho.Naštěstí jsem se meziřečí zmínila mé internistce,které důvěřuji.Navrhla mi antidepresiva a já reagovala,tak,že přeci nejsem blázen a vše přejde a zvládnu to.Kafe nepomáhalo a mě bylo hůř a hůř.Za měsíc jsem šla pro prášky sama a naštěstí včas.Brala jsem je podle její rady a po čtrnácti dnech měl hlavně manžel radost,protože jsem se zase smála.Bylo mě dobře jako nikdy předtím.Po třech měsících mi začala léky snižovat a už půl roku nemusím nic brát,ikdyž doma mám platíčko,kdyby bylo nejhůř.Tím chci říct.Vůbec se léků nebojte a využijte lékařskou pomoc.Není to vůbec žádná ostuda,naopak můžete být na sebe hrdá,že se chcete s problémy poprat.Jinak antidepresiva dnes bere spousta lidí.Když v práci přijímáme pacienty,tak možná každý druhý tyhle léky užívá.Hlavně to neodkládejte a včas pomoc přimněte,protože hodně rychle se problémy zvětšují a s malým dítětem budete potřebovat hodně sil.Držím palce ať je vám fajn jako je už teď mě.

kubisek78

Manželka má bipolární afektivní poruchu – bez léků má přesně ty samé výkyvy nálad. Jestli můžu s klidným svědomím něco odpřísáhnout, je to, že ani vitamíny, ani bylinky nepomůžou. Jenom léky – a to co nejrychleji!! Ono totiž nějaký ten pátek trvá i to, než se vůbec přijde na to, který druh léků zrovna u Tebe bude fungovat.