Avatar uživatele
tazatelka

Čím na MOSAZ?

Čím vyčistím mosaznou tyč a podstavec u staré, ale stále funkční stojací lampy? Navíc v podstavci jsou nějaké záhadné dírky, být to dřevo, tak by člověk řekl, že je to dřevotoč.
Lampa je v normálně obývaném bytě, nevíme vůbec, od čeho by ty direčky mohly být. Poradíte?
Doplňuji:
Lampa NENÍ dčevěná, ale MOSAZná!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4169 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Jasně. Dříve to byl vynikající a laciný cídící prostředek SIDOL, dnes to je to samé ale jmenuje se to SITOL (suspenze).
Jinak výborný je SILICHROM (pasta) či jakýkoliv lešticí prostředek na chrom !
Doplňuji:
http://www.tol­man.cz/cistici­.htm

Určitě už tady takové dotazy byly, ale zřejmě cosi porušovaly a jsou fuč !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

I mosaz oxyduje – a to jsou ty tečky. To samé se najde na dnech nerezových hrnců – tam to urychluje kuchyňská sůl která je nasypána do studené vody a případně kyselé potraviny.
Na vyleštění stačí popel z cigaret a nebo jemný ze dřeva.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud je ve dřevě červotoč, tak najdete čas od času pod lampou dřevěnou drť. Na leštění drahých kovů (zlato, stříbro i mosaz) se v domácích podmínkách dá používat růžová vata Auron.
Když jsem měla stříbrné příbory hodně zašlé, tak jsem s úspěchem používala kartáček na zuby a zubní pastu, nebo Toro.
Doplňuji:
Ad Dědvševěd:věrný svému nicku se mi tu budeš snažit podsouvat, co jsem myslela a na co jsem reagovala? Chlapče, u něhož se výchova minula účinkem, alespoň si přečti, o čem jsou odpovědi. Ty tu máš odpovídat na dotaz a nikoliv činit závěry, co si myslí jiní účastníci. Laskavě se drž svého tématu a toho, co ti zdejší stránky povolují. Závěry za druhé třeba dělat není. Navíc určitě nejsi z těch lidí, kteří jsou k tomu povoláni.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já na mosaz úspěšně používám obyčejnou leštěnku na dřevo starou dobrou Diavu za pár korun (červená barva). Krásně se to vsákne a je to jako nové a vůbec to není mastné

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

koupil sem si v Baumaxu dřevěný kamna a shořela mi chata… dá se to nějak reklamovat?

před 4169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zkus keramická kamna. Mě nikdy neshořela.

před 4169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

moc drahý..

před 4169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Bohužel, Sitol se se Sidolem nedá v účinnosti srovnávat. Dědevševěde, tady jsou přece k moralizování a kárání povoláni pouze dva : ♂ + ♀. To sis teda dovolil dost…☺

před 4169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tazatelka

Díky všem. Silichrom by se mi líbil, hlavně, abych u toho jakožto astmatik ndostala záchvat.

před 4169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Ten silichrom přežiješ. S tím Sitolem by to teda bylo horší je to samý amoniak ( čpavek).

před 4169 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek