Anonymní čl

Čím může být způsobený neobvyklý zvuk motoru benzinové sekačky při sekání?

Ahoj, dobrý den,

mám takový problém. Nože sekačky při zapnutém motoru, když se sekala tráva, tak narazili na železnou tyč, která byla zastrčena do země, vycouhava asi 5 cm. Sekal jsem větší trávu a nevšiml jsem se ji. Po tom nárazu se vypnul motor, zkusil jsem ji nastartovat znova, povedlo se to, ale motor, začal vydávat podivné zvuky, sekačka celá příliš vibruje. Hlasitost motoru se díky těmto podivným zvukum zvedla. Jaká závada mohla být způsobena?

Odpovědi
orwell

Chtělo by to nejdřív mašinku vizuálně prohlédnout, jestli nedošlo k nějakému poškození některé rotující součásti – nejspíš nože. Pokud by se jednalo o typ „vrtule“, mohlo by dojít k odlomení jeho části a rotující nevyvážená součást může způsobovat značné vibrace i ten divný zvuk. Pokud jsi nabral ocelovou trubku, divil bych se, kdyby to přežil bez úrazu. Pokud nic neobjevíš, využil bych služeb nějakého servisu zahradní techniky. Jestli nejsi zručný strojař, tak s tím asi doma na koleně bez pořádného vercajku moc neuděláš.

Edison

Možností je spousta. Krom odlomení není vyloučeno ani ohnutí, třeba nože, nedej bůh hřídele. Tím rázem se mohlo vysypat některé ložisko, nebo poškodit převodovka, pokud tam nějaká je.

cochee

To máš, Anonymní čl, ohnutou hřídel. Ty tu sekačku aspoň roztočíš, já ji musel vyhodit do šrotu (nemlich stejná „příhoda z natáčení“) – startovacím špagátem jsem s ní ani nehnul.