huxa

Čím lze léčit průjem v případě absence prodávaných léků?

Zajisté, pokud se nejedná o nic závažného, klid na lůžku a čaj, ovšem pokud musí dotyčná osoba někam jít, čím z kuchyně může nahradit aktivní uhlí?

Nejlepší odpověď
Drap

Hořkou čokoládou. Ovšem pokud je to dlouhotrvající problém, tak ho nevyřeší, jen zbrzdí.

Další odpovědi
Nikkol

Vařenou rýží a rýžovým vývarem. Nejlépe rozvařit rýži a pak to sníst i s tou vodou. Je možné přidat do toho borůvky.

lexx

Na vojně jsme to léčili pořádným lokem Alpy (Francovky) co byla po ruce, chutná příšerně teda ale účinkuje to.

Luxx

hořká čokoláda a taky prý pomáhají rozvařená jablka

Mapel

Rýže absorbuje vodu a je tuhá stolice. Jak babičky říkaly, tak rýže zašlemuje střeva a je po průjmu. Uvařit rýži a sucho ji sníst bez vody. Možno trochu osolit, ale žádné ovoce. Účinek zaručený.

Bedy

Ano, určitě suchá rýže je v tomto ohledu nejlepší, byť méně chutnější než hořká čokoláda. Nic nezkazíte ani sušším chlebem, suchary či knäckebrotem.

klumprt

I kdyby ta čokoláda nepomohla, tak je to aspoň docela příjemná léčba 🙂 Furt lepší než rýže nasucho 🙂