9 řemesel

Čím lepit obkladačky na sádrokarton ( v koupelně) ??

Máme po nedokončené rekonstrukci koupelnu obloženou sádrokartonovými deskami , na které přijdou obkladačky.Čím nejlépe přilepit a čím spárovat ?? (rady typu : najděte firmu a pod. sem nedávejte).Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Stejně jako na každý jiný obklad. Jenom lepidlo použijte „flexi“ provedení.
To samé platí pro spárovací hmotu.

Další odpovědi
ReHu

Koupelnu jsem dělala loni a po zkušenostrech mohu doporučit penetraci a kvalitní lepidlo.
Po penetraci drží lépe vše.
Spárovala jsem Mapei, je také antibakteriální, ale vyhovovala nám lépa barva oproti Ceresitu.
Flexi lepidlo i spárovku jsme používali na podlahu kvůli podlah.topení a také se používá při spárování 2 různých materiálů.
Např. vana-dlažba, luxfery-obklady apod. Na zdi se může použít i neflexi, ale myslím, že pro jistotu je flexi lepší. Záleží, kde to je (panelák či rod domek, patro apod.) a jak se budou pohybovat teploty a vlhkost.

cukrar

nejlépe lepidlem na obklady. Je jedno jakým i to nejlevnější drží!!!!

panenka

První tam musíte dát penetrák který obsahuje písek a pak to flexi lepidlo které je kompatibilní se sádrokartonem,a spárovat spárovací hmotou proti plísním .