annas

Čím jsou výjimečné hudební nástroje tohoto italského mistra?

Jak se jemnoval tento mistr, který se narodil se někdy mezi lety 1648 až 1650. Vyráběl hudební nástroje.
Do dneška se zachovalo přibližně 650 nástrojů houslí, viol, violoncel a kontrabasů.

Který český umělec hrál na vzácený nástroj?

Nejlepší odpověď
vagra

Už tři sta let se lidé snaží vyřešit tajemství nádherného zvuku houslí, které stavěl Antonio Stradivari z Cremony. Bylo to dřevem? Lakem? Nikdo neví.
Podle některých teorií k výjimečné kvalitě tónu přispívají malé asymetrické odchylky použitého dřeva.
Jisté je,že žádná moderní technologie zatím nedokáže vytvořit housle s lepším zvukem.
Některé bez užitku odpočívají v muzejích. Jiné byly odcizeny a zmizely v trezorech sběratelů. Ale některé svým krásným zvukem dosud šíří slávu kremonského mistra.
To jsou ty, které bohaté firmy či nadace koupily a půjčují umělcům.
Díky nim je pak možné na koncertu vidět něco jinak nepředstavitelného.
Byly zapůjčené,nap­ř.i Josefu Sukovi ml.

Zdroj: zkráceno z-http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/3153-vyhledavani/?se­archType=date&kMon­th=12&kDay=18&dis­play=331

Další odpovědi
anonym

Antonio Stradivari.

Píšete – hrál? Nebo hraje! Pokud hraje,mohl to být buď Svěcený,Hudeček nebo Šporcl.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/3153-vyhledavani/?se­archType=date&kMon­th=12&kDay=18&dis­play=1586