mosoj

Čím jsou poháněny tankery převážející kapalný zemní plyn ?

Doplňuji:
Také mně to překvapilo, ale tankery na přepravu zemního plynu jsou poháněny vysoce sofistikovaným parním pohonem.

Odpovědi
lukas.zmizik

tak všechny ty mega velké lodě na moři jezdí buď na mazut anebo topný olej, to je jakoby diesel

honza19hk

já předpokládám že naftovým motorem.

anonym

To, co teď staví v Kataru, má plynové turbíny pohánějící generátor pro pohon elektromotorů. Využívá se přepravovaný plyn, kterého ubude cca 0,2%