orl

Čím jsou plněny Galileovy teploměry- smrdí to spíš jak chloroform – šlo o náplň válce, stáří tak 5 let?

smrdí to spíš jak chloroform šlo o náplň válce ne plováčků. stáří teploměru tak 5 let. Zkoušel jsem to lihem – ale nic moc.orl

Nejlepší odpověď
mosoj

Čekáš že to někdo bude vědět ?
Zajisté je to tekutina jejíž hustota je silně závislá na teplotě.

Další odpovědi
Emefej

Chloroform to rozhodně nebude, buď voda s trochou nějaké desinfekce (proto ten smrad) nebo něco na bázi vyšších alhoholů. Normálně to umyj, jako každou jinou špínum, umyj si ruce a vyvětrej.