Kotja

Čím jsou české taneční ve světě unikátní?

Nejlepší odpověď
annas

"Taneční kurzy v českém pojetí jsou ve světě naprosto unikátní záležitostí. Podobnou tradici, i když v omezené míře, mohou zažít pouze na Slovensku, Rakousku či Německu.

Tradice tanečních kurzů u nás sahá až do doby vzniku české polky (tedy až doby okolo roku 1830). Výuku v „tanečních“ u nás zajišťují taneční mistři, kteří se již od roku 1895 sdružují v profesní organizaci. Původní název byl „Klub tanečních mistrů v Království Českém“ a byla to druhá nejstarší taneční organizaci na světe (Angličané nás předběhli pouze o tři roky).

S vyhlášením Československé republiky v roce 1918 byla založena nová korporace a to „Organisace koncesovaných tanečních mistrů Československého státu s ústředím v Praze“ (OTM). Od roku 1933 jsou taneční mistři organizováni ve Svazu československých učitelů tance a nauky o slušnosti a majitelů tanečních škol. Do dnešní podoby tato profesní organizace přetrvala jako Svaz učitelů tance (SUT). Tato organizace je členem světové profesionální taneční organizace, tedy World Dance & Dance Sport Council (WD&DSC). Garantuje prvotřídní kvalitu výuky tance v celé České republice, organizuje vzdělávací akce apod. "

http://www.su­pertanec.cz/do­ku.php?id=kur­zy

Chcete-li se dovědět něco z historie, rozklikněte odkaz
http://www.starlet-brno.cz/histo­rie/historie-tanecnich.html

Další odpovědi
Drap

Myslím, že tím, že byly pořádány a cíleny v takovém měřítku, že byly schopny obsáhnout celou dorůstající generaci. Ve světě to totiž neni v takovém rozsahu obvyklé. Bohužel dnes už to přestává být pravda.