Avatar uživatele
Kotja

Čím jsou české taneční ve světě unikátní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? GM, johana 56 před 1988 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

"Taneční kurzy v českém pojetí jsou ve světě naprosto unikátní záležitostí. Podobnou tradici, i když v omezené míře, mohou zažít pouze na Slovensku, Rakousku či Německu.

Tradice tanečních kurzů u nás sahá až do doby vzniku české polky (tedy až doby okolo roku 1830). Výuku v „tanečních“ u nás zajišťují taneční mistři, kteří se již od roku 1895 sdružují v profesní organizaci. Původní název byl „Klub tanečních mistrů v Království Českém“ a byla to druhá nejstarší taneční organizaci na světe (Angličané nás předběhli pouze o tři roky).

S vyhlášením Československé republiky v roce 1918 byla založena nová korporace a to „Organisace koncesovaných tanečních mistrů Československého státu s ústředím v Praze“ (OTM). Od roku 1933 jsou taneční mistři organizováni ve Svazu československých učitelů tance a nauky o slušnosti a majitelů tanečních škol. Do dnešní podoby tato profesní organizace přetrvala jako Svaz učitelů tance (SUT). Tato organizace je členem světové profesionální taneční organizace, tedy World Dance & Dance Sport Council (WD&DSC). Garantuje prvotřídní kvalitu výuky tance v celé České republice, organizuje vzdělávací akce apod. "

http://www.supertanec.cz/…
--
Chcete-li se dovědět něco z historie, rozklikněte odkaz
http://www.starlet-brno.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že tím, že byly pořádány a cíleny v takovém měřítku, že byly schopny obsáhnout celou dorůstající generaci. Ve světě to totiž neni v takovém rozsahu obvyklé. Bohužel dnes už to přestává být pravda.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost