Lukyn0

Čím jednoduše opravit omítku zdi v paneláku?

Zeď je celkově OK, že na kompletní vyštukování to není, ale místami se loupe, je popraskaná, případně je tam hrubá mapka. Je něco lepšího na tyto menší opravy než sádra?

Odpovědi
Kepler

Myslím, že pro tyto účely je vhodnější stěrková omítka, se sádrou se moc dobře nepracuje, pouze na drobné opravy. Něco jako https://www.weber-terranova.cz/vni­trni-omitky-a-natery/vyrobky/o­pravy-trhlin/extra-sterkova-omitka.html

Drap

Oškrabat, na penetrovat a přestěrkovat finální pastou na sádrokarton.

mzm

Sádra hrozně rychle tvrdne a musí se s ní pracovat rychle a nedovolí moc laborování.
Klidně bych použil normální štuk (fajnovka), dobré zkušenosti mám i s bezpáskovým tmelem na sádroše.